п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Колишній в’язень Кремля Балух: Коли щось недобре відбувається, завжди це завуальовують у перемовини високого рівня

Суспільство , Політика , Право

Колишній в’язень Кремля Балух: Коли щось недобре відбувається, завжди це завуальовують у перемовини високого рівня

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Колишній в’язень Кремля, 49-рчний кримчанин Володимир Балух, якого окупанти засудили за український прапор, вже рік знаходиться на волі, у Києві. Він розповів про своє бачення того, що відбувається сьогодні в Україні, назвавши це повним «відкатом від того, що вкладав, коли прапор вивішував» у Криму в знак солідарності з людьми на Майдані. І про обмін полоненими.

Про це Володимир Балух розповів в інтерв’ю «Суспільному».

За його словами, зараз він бачить повний відкат від того, що підштовхувало його в часи окупації, коли він вивішував український прапор», який зберігся з часів Революції Гідності. Для нього саме цей майданівський шлях був стимулом.

«Пройти отакий шлях, з Криму до Києва через пів Росії, і ти бачиш, що відбувається відкат від того всього, що ти вкладав, коли прапор вивішував… В мене ж прапор з’явився не в той момент, коли Крим був окупований, а в грудні 2013-го, коли почалися активні дії на Майдані, почалась Революція гідності і саме на знак солідарності із людьми. Я не міг фізично долучитись, приїхати в Київ, тому так, як міг, підтримував. І це притягувало в тому числі людей. Бо вже коли відбувся псевдореферендум багато людей проїжджали повз мій будинок, що стоїть десь метрів 150 від дороги, розвертались і під’їжджали, щоб потиснути мені руку», – згадує він.

Колишній полонений розповів, що вперше окупанти зірвали прапор  30 квітня 2015-го року під час першого обушку за сфабрикованою справою. Проте головна ціль – зірвати прапор, який він не хотів знімати. Тож і зараз він вважає, що будь-які поступки агресору лише додають йому азарту, і це є злочином.

«Те, що прийшло тоді в Крим, те, що тепер в Криму відбувається — це абсолютне зло. І будь-яка, це моє переконання, і будь-яка поступка абсолютному злу, вона тільки додає йому якогось азарту, і впевненості у власній силі. Тому будь-яка поступка для мене особисто — це злочин. Я вчинив би злочин стосовно самого себе, якби я якось інакше поступив би», – каже він.

Балух також розповів, що неодноразово приймав участь у протестах проти «формули Штайнмайєра» та інших поступок Росії з боку української влади.

Крім того, він пропонував президенту Зеленському долучити до складу групи з обміну полонених людей, які самі через це пройшли. Тоді б не було «завуальованих перемовин високого рівня», а був би результат. Адже «кожен, хто пройшов крізь усю цю їхню каральну систему, шкірою передбачає, як буде в цій чи іншій ситуації діяти цей супротивник, щоб свої інтереси якось продавити».

«Коли щось недобре і неправильне відбувається, завжди це завуальовують у перемовини високого рівня. Не такий вже й високий рівень, коли Білорусь виступає посередником на перемовинах між двома країнами, що воюють. Це було б за честь, якби хоч один зі звільнених політв’язнів брав там участь», – сказав Балух.

На питання щодо того, чи погодився би він, якби запропонували долучитися зараз до складу ТКГ, колишній в’язень Кремля відповів:

«Хіба що в ролі наглядача над Кравчуком, над Фокіним, над Єрмаком. Щоб я слідкував, що вони роблять і говорять, я б долучився. Корона б не спала з голови».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі