субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Колишній командувач ВМС України опинився під санкціями: подробиці про його зраду у 2014 (відео)

Російська агресія

Колишній командувач ВМС України опинився під санкціями: подробиці про його зраду у 2014 (відео)

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Історія військового захоплення Криму РФ має багато прикладів відвертої зради серед військових, правоохоронців та співробітників СБУ. Досить багато офіцерів з вищої ланки командування відразу перейшли на сторону супротивника й одночасно тиснули на свої підлеглих, щоб вони зробили те ж саме – зрадили присязі. 

Один з таких зрадників – Денис Березовський, контрадмірал, командувач ВМС України, який сім років тому, 2 березня 2014 року, відмовився виконувати накази української влади та склав «присягу» на вірність «народу Криму». Зраджував Україну контрадмірал у присутності Сергія Аксьонова – ставленика Кремля, який на той час керував кримським «урядом».       

На посаду командувача ВМС України Березовський був призначений 1 березня, тобто за день скоєння державної зради. Призначав Березовського Олександр Турчинов, на той час виконувач обов’язків президента України, голова Верховної ради. 

Після складання «присяги» контрадмірал Березовський видав наказ здати зброю на склади, а військову техніку повернути до місць зберігання.   

На наступний день, після того як Березовський перейшов на бік окупантів, він прибув у супроводженні козаків до штабу ВМС України у Севастополі. Він почав вимагати від офіцерів перейти на бік РФ. Під час свого виступу перед українськими військовими моряками, Березовський у якості аргументів приводив високу зарплатню у ЧФ РФ. 

Зрадник їздив до військової частини морських піхотинців у Феодосію де схиляв військовослужбовців до переходу на бік окупантів та порушення присяги Україні.

Реакція правоохоронців на зраду

На той час, коли зрадник виступав перед офіцерами, він вже був знятий з посади командувача ВМС. 

Третього березня ГПУ розпочала кримінальне провадження щодо Дениса Березовського по статті 111 ККУ  – державна зрада. 5 березня йому було повідомлено про підозру. Слідчі встановили, що Березовський під час вторгнення військ РФ на територію України присягнувся самопроголошеній владі Криму та схиляв військовослужбовців ЗСУ до переходу на бік збройних сил Росії. 

У квітні 2014 року, адмірала-зрадника було оголошено у розшук.

Як окупанти віддячили Березовському 

Міністр оборони РФ Шойгу призначив Березовського заступником командувача ЧФ Росії. Це сталося 24 березня 2014 року, а вже 21 квітня Володимир Путін підписав указ, відповідно до якого призначив адмірала-зрадника заступником командувача ЧФ РФ. З листопада 2018 року Березовський є заступником командувача Тихоокеанським флотом Росії. 

Санкції проти зрадника 

Перші санкції проти Дениса Березовського були введені РНБО у травні 2018 року. Тоді він був позбавлений державних нагород. Цікаво, що у документі РНБО немає згадки про те, що його позбавляють військового звання. 

Другі санкції проти зрадника були введені РНБО 26 лютого 2021 року. Разом з іншими колишніми військовими та правоохоронцями Березовський потрапив під максимальні санкції, на восьмому році війни з РФ. 

Коментуючи введення санкцій проти колишніх високопосадовців  секретар РНБО Данілов зазначив: «До них застосовані максимальний пул санкцій, який дозволяє нам наше законодавство».

В рішенні РНБО є пункт, що офіцери, які перейшли на бік ворога позбавляються військових звань.           

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі