понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Коли і як починає діяти «формула Штайнмайєра» – пояснення Курта Волкера

Новини , Російська агресія , Політика

Коли і як починає діяти «формула Штайнмайєра» – пояснення Курта Волкера

views99

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Формула Штайнмайєра може бути застосована тільки після виконання безпекової складової Мінських угод. Таке пояснення дав спецпредставник США Курт Волкер в інтерв’ю ТСН.

Також він заявив, що міжнародна спільнота не чинитиме тиску на українську владу, щоб змусити її провести вибори на окупованій території Донецької та Луганської областей.

За словами Волкера, беззаперечним залишається пріоритетне виконання безпекової складової частини Мінських угод. Це означає, що перш за все Росія має вивести свої війська та припинити підтримку нелегальних збройних формувань. Тільки після розформування НВФ та введення миротворчого контингенту будуть створені умови для проведення чесних та безпечних виборів. Якщо ОБСЄ визнає їх такими, що відбулися, вступить в силу «спеціальний статус» для цих територій. Тільки тоді настане час для повноцінного застосування «формули Штайнмайєра».

Але наразі ми не бачимо, щоб Росія робила якісь кроки в напрямку роззброєння та виведення підконтрольних їй збройних формувань. Це означає, що не можна запустити весь алгоритм дій з виконання Мінських угод, бо створення стабільності та безпечного середовища – це найголовніші вимоги, які не оминеш.

Раніше представник України у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма повідомляв, що українська сторона не може піти на проведення виборів на окупованій території, поки з неї не виведено НВФ. За його словами, «формулу Штайнмайєра» мають погодити країни-учасниці Нормандської четвірки (крім України та Росії до неї входять Німеччина та Франція).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі