понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Коломойський готується до переділу енергетичного ринку України

Економіка , Новини

Коломойський готується до переділу енергетичного ринку України

views117

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Український бізнесмен Ігор Коломойський може розпочати кардинальні зміни на ринку енергетики, прикриваючись демонополізацією. Таку думку висловив Віталій Кулик – голова Центру досліджень проблем громадянського суспільства.

Кулик зауважує, що Коломойський вже контролює роботу державного підприємства «Центренерго». Через його маніпуляції компанія вже зазнає збитків, а сам бізнесмен планує йти далі, і вже починає розмови про демонополізацію енергетичного ринку.

«Найбільшою енергогенеруючою компанією України є НАЕК «Енергоатом», що виробляє 55% електроенергії в країні. Сукупно всі державні генкомпанії («Енергоатом», «Центренерго», «Укргідроенерго») контролюють близько 70% ринку виробництва електроенергії. Поки залишається таємницею, що саме Коломойський розуміє під «демонополізацією» – перерозподіл активів приватної генерації (ДТЕК, Донбасенерго, ТехНова) в рамках їх 30-відсоткової частки або розукрупнення державних підприємств?», – заявив Кулик.

Також він додав, що перерозподіл активів приватної генерації – це ніщо інше, як рейдерство, а от якщо Коломойський вирішив привласнити собі «Енергоатом», то наслідки можуть бути серйозними. Як за приклад може слугувати компанія «Центренерго», яка під керівництвом олігарха втрачає мільярди.

«Країна, що пережила Чорнобиль вельми сенситивна до ризиків, що породжуються необережним поводженням з мирним атомом. Поки що ніхто не висловлював думки розчленовувати і приватизувати атомного монополіста. Але зміни в менеджменті можуть трапитися цілком. А як вміють працювати менеджери держкомпаній при «концептуальній» підтримці мільярдера добре видно на прикладі «Центренерго», – зазначив Кулик.

Варто нагадати, що державна компанія «Центренерго» уклала контракт з невідомою компанією «Нафта Форс» (Бориспіль), згідно з яким вони мали закупити вугілля на 400 мільйонів гривень. Цікаво, що директор «Нафта Форс» має безпосереднє відношення до групи «Приват». За цим договором «Центренерго» здійснює закупівлю вугілля за 2500 грн/тонна, тоді як за умовами формули «Роттердам+» закупівля вугілля здійснюється за 1740 грн/тонна. Електроенергія, яку створює «Центренерго» з цього вугілля продається компаніям Коломойського за зниженим тарифом – 1,3 грн за кВт/год), тоді як собівартість такої енергії складає 1,9 грн за кВт/год.

Дмитро Вовк, який раніше займав посаду голови Національної комісії державного регулювання енергетики та комунальних послуг попереджав, що ігнорування діяльності Коломойського у «Центренерго» зі сторони НАБУ та САП може призвести до банкротства компанії. А політолог Петро Олещук запропонував Верховній Раді створити спеціальну слідчу групу, яка б розслідувала цей інцидент.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі