понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Колишній бранець Кремля Шумков судиться з Мінреінтеграції через невиплату 100 тисяч грн соцдопомоги

Наталя


Суспільство , Події , Право

Колишній бранець Кремля Шумков судиться з Мінреінтеграції через невиплату 100 тисяч грн соцдопомоги

views159

08.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Колишній політв’язень Олександр Шумков виграв суд першої інстанції щодо протиправних дій Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, яка позбавила його соціальної допомоги на суму 100 тисяч грн після звільнення. Однак, відомство подало апеляцію.

Про це повідомила благодійна організація Об'єднання родичів політв'язнів Кремля у Фейсбук.

За інформацією, мешканця Херсона, громадського активіста та військового ЗСУ Олександра Шумкова незаконно позбавила волі російська влада у 2017 році за участь у «Правому секторі». Політв'язень відбував незаконне покарання у брянській колонії. Відбувши протиправне покарання, 25 грудня 2020 року він повернувся додому.

Після звільнення Олександр звернувся до Мінреінтеграції із заявою, у якій просив офіційно визнати його позбавленим свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України задля отримання соціальної допомоги. Заява подається до міністерства, а вже відповідне рішення приймає спеціальна міжвідомча комісія. Проте Мінреінтеграції не направило заяву Олександра Шумкова на розгляд комісії, а надіслало лист-відмову про те, що він не включений до сформованого СБУ переліку звільнених осіб.

Водночас у Мінреінтеграції підтвердили, що Шумков перебуває на обліку осіб, позбавлених особистої свободи органами влади РФ на території Росії за політичними мотивами.

За словами правозахисників, такі дії міністерства позбавили Шумкова можливості претендувати на законну матеріальну допомогу у 100 тисяч грн, яка необхідна для оплати лікування, оренди житла та побутових потреб до моменту, поки він не відновиться та зможе працевлаштуватися.

Згідно з даними, позивач, за юридичного супроводу Об’єднання родичів політв'язнів Кремля, звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду, який повністю задовольнив позов та визнав протиправною бездіяльність Мінреінтеграції, зобов’язавши відомство передати заяву екс-політв’язня до спеціальної комісії, яка призначає соцдопомогу.

Своєю чергою, у відповідь на це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України подало апеляцію задля оскарження вищевказаного рішення суду.

«Розцінюємо поведінку Мінреінтеграції як таку, що не відповідає Положенню про це міністерство, ігнорує конституційне право заявника на розгляд звернення уповноваженим органом», — йдеться у повідомленні.

В організації також наголосили, що Об’єднання родичів політв’язнів Кремля продовжить надавати юридичну підтримку Шумкову та іншим політв’язням Кремля до повного задоволення їхніх законних вимог.