вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Київський районний суд у Харкові відпустив міського голову Південного, який закликав не чинити опір окупантам

Олександр Слов'янець


Російська агресія , Право

Київський районний суд у Харкові відпустив міського голову Південного, який закликав не чинити опір окупантам

views568

23.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Мер м. Південне Олександр Брюханов  визнав свою провину та уклав угоду з прокурором.

Його обвинувачували у посяганні на територіальну цілісність України. Це тяжка стаття ККУ по злочинах проти основ національної безпеки України.   

Суддя Київського районного суду  Світлана Шаренко  вирішила, що йому можна ухвалити вирок – 5 років позбавлення волі, але при цьому звільнити від покарання з іспитовим строком на 2 роки. Мера, який закликав не чинити опір окупантам, звільнили з під варти у залі суду.

В ухвалі суду йдеться:    

«Голова Південноміської міської територіальної громади Харківського району Харківської області, 27.02.2022 близько 12.00 год, перебуваючи біля входу в будівлю Клубного закладу м. Південне діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер дій, виступаючи перед зібранням порядку 70 місцевих мешканців, усвідомлюючи, що він являється головою Південноміської міської територіальної громади, реалізуючи злочинний умисел, направлений на здійснення публічних закликів до вчинення умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, заявив, що в ході здійснення спроб військовими формуваннями країни - агресора РФ захоплення та подальшої окупації м. Південне, місцевим мешканцям не потрібно чинити опір таким діям, у зв`язку з чим і формування сил супротиву та видача вогнепальної зброї для його здійснення місцевим мешканцям здійснюватись не будуть».

В ухвалі суду ще йдеться:

«Суд не вправі перевіряти фактичні обставини вчиненого ОСОБА_1 кримінального правопорушення, оскільки не здійснює оцінку доказів у кримінальному провадженні під час проведення підготовчого судового засідання, виходячи з того, що межі розгляду встановлюються лише змістом угоди про визнання винуватості».

Треба нагадати, що Олександра Брюханова було затримано під час спеціальної військової операції 28 лютого. Крім того, було затримано  заступника мера, керівника відділку поліції та дільничого інспектора міста Південного.