п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кіпр заблокував санкції проти Лукашенка та його оточення з метою тиску на ЄС

За кордоном , Політика

Кіпр заблокував санкції проти Лукашенка та його оточення з метою тиску на ЄС

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Під час зустрічі послів країн Євросоюзу представник Кіпру наклав вето на проєкт санкцій проти офіційного Мінську. Такими діями Нікосія прагне досягнути штрафних заходів щодо Туреччини.

Про це повідомляє DW.

Вето на проєкт штрафних заходів представник Нікосії наклав на засіданні Комітету постійних представників країн ЄС (Coreper), яке проходило у Брюсселі 18 вересня.

«Такий крок Нікосії захищає режим Лукашенка від наслідків його недемократичних і гнітючих дій», – сказав європейський дипломат, який побажав залишитися неназваним.

За словами представників Кіпрської делегації, протидія рішенню ЄС щодо Мінську – це прагнення покарати Туреччину за розвідку газових родовищ в спірних водах Середземного моря.

Цю позицію підтримала Франція в обличчі держсекретаря у справах Європи Клемана Бона. Він підкреслив, що санкції проти Анкари мають бути введені, якщо та продовжить «загрожувати безпеці і суверенітету» Кіпру.

Водночас, дипломати у Брюсселі висловили сподівання, що все ж таки вдасться схилити Кіпр відмовитися від вето до зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, яке проходитиме 21 вересня.

Нагадаємо. В санкційний список ЄС проти Білорусі включено близько 40 осіб, всі вони відповідальні за фальсифікацію президентських виборів та насильство проти мирних учасників протесту.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі