субота, 10 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кіпіані: Медведчук воює з книгою «Справа Василя Стуса», а попит на неї росте

Суспільство , Політика

Кіпіані: Медведчук воює з книгою «Справа Василя Стуса», а попит на неї росте

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Чим більше зусиль докладає колишній адвокат українського дисидента Василя Стуса Віктор Медведчук, щоб заборонити розповсюдження книги «Справа Василя Стуса», тим більше людей хочуть її купити. «Щоб не відібрав». Однак боротьба продовжується – наступне засідання призначено на 18 вересня.

Про розповів автор книги, журналіст та історик Вахтанг Кіпіані розповів в ефірі програми «THE WEEK» на каналі «Прямий».  

Він нагадав, що проросійський політик Віктор Медведчук розбить все можливе, щоб заборонити книгу «в будь-який спосіб на будь-якій території». А люди це сприймають, як призов до дії: «куплю і він не відбере».

«Я Медведчуку не дякую. Книжка якісна і без нього. Книжка потрібна українському читачу і без нього. Але очевидно в Україні є таке, коли політик чогось торкається, то це викликає великий інтерес. Оскільки Медведчук подав до суду і книжку вимагає заборонити в будь-який спосіб на будь-якій території,  то, очевидно, що люди відреагували так: куплю я книжку і він її в мене не відбере. Така логіка українського куркулізму і я її підтримую. Коли людина щось має в руках, вона нікому це не віддасть», – сказав Вахтанг Кіпіані.

Автор нагадав, що серед 700 сторінок книги у Медведчука претензії лише до 9 пунктів, про які він каже, що це є «неправдою» або «страждає його репутація».

«Книжка 700 сторінок, десь 600 це є документи, 100 це є публіцистичні статті, зокрема мої, інтерв’ю з людьми, наприклад, з останнім співв’язнем Василя Стуса російським політв’язнем Леонідом Бородіним. Відповідно претензії до цих 100 сторінок. Медведчук знайшов 9 пунктів, де його репутація начебто страждає або написано неправду», – сказав він.

При цьому додає, що Медведчук міг піти іншим шляхом – спробувати змусити автора видалити ці пункти. Хоча автор і не зробив би цього, однак все одно Медведчук хоче заборонити книгу взагалі. І додав, що тепер сам політик має довести, що сказане у книзі є неправдою.

«Відповідно за логікою можна було б сказати, ви це приберіть або заклейте як в часи Большой Советской энциклопедии. Я не збираюся цього робити, і видавництво не збирається цього робити. Ми, по-перше, вважаємо, що ніякої неправди немає. Коли я кажу, що Медведчук був «шісткою» комуністичної системи, то хай довідку принесе з КГБ, що він не «шістка», а «туз» комуністичної системи», – сказав автор книги.

Вахтанг Кіпіані нагадав, що 18 вересня буде чергове засідання. І, можливо, якесь рішення може бути винесено. Проте боротьба навряд чи скінчиться.

«Вже відбулося  сім засідань суду, і 18 вересня буде, як ми думаємо, останнє засідання, на якому суддя має піти в нарадчу кімнату або вже прийти з готовим рішенням. Ми на нього чекаємо, в мене немає поки що якогось передчуття, ми можемо виграти, можемо програти. Відповідно в кожному варіанті ми будемо щось робити. Я думаю, що ні ми, ні Медведчук не погодимося з рішенням першої інстанції», – зазначив Кіпіані.

Нагадаємо. Книга «Справа Василя Стуса» розповідає про справу, порушену проти українського поета у 1980  році за критику радянської влади. Його як «небезпечного рецидивіста» тоді було засуджено 10 років ув’язнення. Він помер 4 вересня 1985 року у карцері за підозрілих обставин.

Адвокатом Стуса на суді був Віктор Медведчук, який нині є лідером проросійської фракції ОПЗЖ у парламенті та кумом Володимира Путіна.

Говорячи про Медведчука, Стус якось сказав: «Другого прокурора мені не потрібно».

У серпні минулого року Медведчук подав позов проти Кіпіані, видавництва Vivat та друкарні «Юнісофт», де друкувалася книга. Медведчук вимагає заборонити розповсюдження книги.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі