субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кілька ГО України звернулись до Кабміну у з вимогою допомогти мешканцям окупованих Криму і ОРДЛО

Суспільство

Кілька ГО України звернулись до Кабміну у з вимогою допомогти мешканцям окупованих Криму і ОРДЛО

views98

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Громадські організації, які опікуються захистом постраждалих внаслідок збройного конфлікту осіб, звернулися до Кабміну України з відкритим листом. У зверненні вони називають ситуацію з COVID-19 в Криму та ОРДЛО критичною й закликають уряд провести термінове засідання чи урядову нараду з цього приводу.

Про це йдеться у відкритому листі, опублікованому на сайті «Восток SOS», передає «Патріот Донбасу».  

Громадські організації звертаються до української влади із закликом провести термінове засідання або нараду та спростити процедури оформлення і надання гуманітарної допомоги міжнародними організаціями людям, що постраждали від збройного конфлікту.

Підписанти листа наголосили, що люди, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, не мають можливості отримати якісний медичний супровід, у них відсутній постійний контакт із сімейним лікарем для контролю свого стану здоров’я.

«Обмеження, які запроваджені окупаційними адміністраціями по свободі пересування, а також карантинні обмеження, які запроваджує Уряд України залишає мешканців окупованого Криму та Донбасу один на один з викликами пандемії», – йдеться у зверненні представників ГО.

Крім того, вони вказують, що спроби приховати правду та викривити інформацію окупаційними адміністраціями не завжди вдалі. І повідомляють, що їм відомо, що в ОРДЛО та в Криму:

  • відбувається неконтрольоване поширення інфекції серед населення на ТОТ через відсутність коректної оцінки рівня захворюваності на COVID-19 та масового тестування;
  • колапс медичної системи на окупованих територіях, оскільки медики на ТОТ не справляються із навантаженням, в окремих населених пунктах йдеться про перевантаження медзакладів втричі, використовуються санаторії, не призначені для перебування хворих і без медичного персоналу, а час очікування машини швидкої допомоги може складати до 10 годин через перезавантаження лікарень, подекуди медики взагалі не виїздять на виклик;
  • обмежений доступ цивільного населення до медичної допомоги на ТОТ та до лікарських засобів.

Громадські організації також пропонують українській владі, серед іншого, «подбати про варіанти забезпечення онлайн-консультування хворих, створення доступних інформаційних матеріалів», однак не пояснюють, яким чином це можна зробити.

«Громадські організації також переконані у важливості підняти питання гуманітарної кризи у на тимчасово окупованих територіях через пандемію СOVID-19 на зустрічах гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи; винесення питання на міжнародний рівень для тиску на державу-окупанта у зв’язку з невиконанням нею зобов’язань щодо захисту цивільного населення, організації доступу гуманітарної допомоги з медичними препаратами та засобами індивідуального захисту для мешканців тимчасово окупованих територій», – додається у відкритому листі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі