понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Хто насправді стоїть за обміном з української сторони?

Новини , Російська агресія , Право

Хто насправді стоїть за обміном з української сторони?

views105

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Обвинуваченому в подвійному вбивстві харків’янину Максиму Мисяку суд замінив запобіжний захід з тримання під арештом на особисте зобов’язання, так само, як раніше Володимиру Дворнікову, Віктору Тетюцькому та Сергію Башликову, яких звинувачують у скоєнні теракту біля Палацу спорту в Харкові в лютому 2015 року, про яких ми писали раніше. За версією слідства, вони були завербовані російськими спецслужбами.

Також стало відомо, що генпрокурор Руслан Рябошапка замінив групу прокурорів у справі щодо підозрюваних в убивствах учасників Євромайдану екс-беркутівців. Апеляційний суд 27 грудня розглядав подання щодо зміни колишнім беркутівцям запобіжного заходу. Адвокат потерпілих у цій справі вважає, що обвинувачених готують до обміну.

Судячи ж з оприлюднених судових документів Мисюка, його готують для обміну полоненими не з ОРДЛО, а саме з Росією.

Про це повідомив юрист Харківського антикорупційного центру Володимир Рисенко у Фейсбук.

Як докази, він опублікував відповідні судові документи.

Хто насправді стоїть за обміном з української сторони?
Хто насправді стоїть за обміном з української сторони?

Рисенко написав, що ще 24 грудня прокуратура звернулася до суду щодо заміни Мисяку запобіжного заходу на особисте зобов’язання, а вже 26 грудня Дзержинським районним судом Харкова було змінено запобіжний захід.

У прокурорському тексті подання вказано, що запобіжний захід Мисяку змінюють саме в межах реалізації до мирного плану президента України Володимира Зеленського і що його тримання під вартою «може негативно вплинути на процес звільнення заручників».

«Тобто Росія вимагала й включила кілера в список на обмін!», — написав юрист Рисенко.

І потім додає, що такі дії взагалі не можуть оцінюватись з точки зору здорового глузду.

«Коли Росія вимагає видати їм терористів і беркутів – це нагле втручання в правосуддя, але я хоча б розумію їх нелюдську, але логіку. Але ці вимоги запоребрику взагалі за межами будь-чого», — обурюється правозахисник.

Також стало відомо зі ЗМІ, які посилаються на джерело в СБУ, що до обміну готують підозрюваних у скоєнні серії вибухів в Одесі Олександра Шевцова, Ігоря Удовенка, Євгена Подмазка та Катерину Фотєву, організатора вибуху під стінами обласного управління СБУ Володимира Грубника, а також інших осіб.

«Одеських терористів» вивезли на контрольний пункт в’їзду-виїзду Майорське в Донецькій області, де 29 грудня відбудеться обмін.

Нагадаємо. Раніше про російське втручання в обмін та беззубість чи безвідповідальність української влади говорив і координатор групи з обміну військовополонених (2014-2018 рр), глава ГО «Група Патріот» Олег Котенко. В своєму інтерв’ю він розповів про те, що саме Росія через своїх маріонеток «Л/ДНР» буде в черговий раз запрошувати кандидатури осіб, які, по суті, не мають відношення до дій на Донбасі. Це екс-беркутовці, терористи та інші злочинці.

До того моменту, коли влада в країні змінилася, питання про саме таких осіб, які не мають фактичного відношення до війни на Донбасі, але проходять по справах щодо вбивств людей на Майдані чи терактів на мирній території України, взагалі не піднімалося. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі