субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Хто і як буде вирішувати де та тонка грань свободи слова?

Новини , Суспільство

Хто і як буде вирішувати де та тонка грань свободи слова?

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 6 листопада, президент України Володимир Зеленський створив Раду з питань свободи слова та захисту журналістів як «консультативно-дорадчий орган» при президентові.

Згідно з повідомленням Офісу президента, новий орган створили «з метою забезпечення дотримання конституційного права на свободу слова, налагодження ефективної взаємодії державних органів, засобів масової інформації, інститутів громадянського суспільства, зокрема щодо запобігання перешкоджанню законній професійній діяльності журналістів».

Тобто, цим указом начебто підкреслюють важливість свободи слова в Україні та затверджують право журналістів отримувати інформацію без «перешкоджання» професійній діяльності.

В той же час міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський на парламентських слуханнях про безпеку журналістів. заявив про намір ініціювати введення кримінальної відповідальності за маніпуляцію інформацією. Хоча й не пояснив хто буде контролювати, які матеріали будуть вважатися маніпулятивними та де та «грань», на яку посилається Бородянский, згадуючи свободу слова.

Зокрема він сказав, що відповідальність журналіста за неправдиву або маніпулятивну інформацію повинна бути значно посилена. І зазначив, що ініціюватиме реєстрацію законопроекту про відповідні зміни в адміністративний і кримінальний кодекс.

«Про поняття і критерії щодо маніпуляції громадською думкою, маніпуляції суспільною свідомістю і введення як адміністративної, так і кримінальної відповідальності за маніпулювання, замовлення такого маніпулювання, за здійснення такого маніпулювання», – заявив чиновник.

Міністр додав, що грань між свободою слова і маніпуляцією тонка, а держава повинна знайти баланс між свободою слова і захистом від маніпуляцій.

В той же час Бородянський виступає за захист журналістів. Він заявив, що у Генеральній прокуратурі України можуть створити спеціальний підрозділ, який буде розслідувати злочини проти журналістів.

«Ми з колегами з «Слуг народу» будемо пропонувати наступне рішення: злочини проти журналістів, оскільки це «четверта влада», повинні розглядатися окремо, – додав міністр.

Крім того, планується обговорення щодо кримінальної відповідальності за розголошення індивідуальних даних журналістів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі