п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Храм ПЦУ у Слов’янську просить про допомогу

Суспільство

Храм ПЦУ у Слов’янську просить про допомогу

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Слов’янську – місті, яке стало відомим дуже багатьом завдяки подіям 2014 року, досі немає жодного храму ПЦУ. А культових споруд, які належать до Московського патріархату, досить багато. Навіть на центральній площі стоїть храм УПЦ МП, який став відомим через те, що там освячували прапори бойовиків. Церкви цієї конфесії є майже у всіх великих районах міста.    

Отець Сава, настоятель невеличкої церкви ПЦУ, яка знаходиться на вул. Центральній, розповів, як довго він намагався отримати землю у місцевої влади на будівництво Свято-Троїцького храму. Історія тягнулася більш ніж 20 років. А зараз виникли проблеми вже з будівництвом церкви. Головна проблема – відсутність коштів. 

Спочатку був узгоджена одна земельна ділянка, а потім з’ясувалося, що там будувати не можна.

Ось що розповідає отець Сава:                            

«Коли ми вже все оформили. А потім на останньому етапі з’ясовується, що там проходять комунікації. Штепа тоді казала: беріть, беріть ми ж вам все дали. Але це виглядало, як насмішка»

Потім землю під будівництво храму вже після військових дій у місті восени 2014 року все ж таки отримали. Але з’ясувалося, що на земельній ділянці є два гаражі. 

«Ми вивісили повідомлення про те, що треба прибрати гаражі, тому що ця земля вже має власника. І з цього знову все почалося. Мешканці відправили делегацію до виконкому. Там були люди, які носили їжу на блокпости «рєбятам». А потім вони були проти церкви». 

Пізніше було ухвалено рішення про відведення іншої ділянки недалеко від місцевого водоканалу. Деякі депутати були проти цього рішення. І у таких діях чітко проглядалася дискримінація за релігійною ознакою. Найбільш активно виступали проти депутат Придворов та депутат Домбровський, які не приховували своєї прихильності до церкви Московського патріархату. 

Виділення землі під будівництво церкви ПЦУ, по суті, сталося під тиском громадськості, коли на комісію та сесію приходило близько ста людей. Виділення землі сталося у 2018 році.  

Як тільки на будівельному майданчику була встановлена огорожа, хтось вночі її пошкодив. Представники громадськості вважали, що це зробили ті люди, яким не до вподоби саме українська церква. 

Настоятель церкви ПЦУ отець Сава, вважає, що у місті у храмів МП існують привілеї та інше ставлення, ніж до церкви ПЦУ. Приклад – ця історія з відведенням земельної ділянки під будівництво Свято-Троїцького храму, яка тягнулася більш ніж 20 років.

Місцева влада хотіла виділити мінімальну ділянку за площею. 

При цьому отець Сава зазначає:

«Московським гектарами дають – і все нормально. Спочатку дають, а потім вони десятиліттями документи оформлюють. Якщо взагалі оформлюють». 

Поки будівельний майданчик виглядає ось так. Через нестачу коштів планується побудувати тимчасовий храм. 

«Це не той, що планується за проєктом», – каже священник. Все робиться за ті кошти, які жертвують віряни. 

Храм ПЦУ у Слов’янську просить про допомогу

«Багато підприємців мені казали: ви берете землю і ми вам допоможемо. Ми українську церкву підтримуємо. Але толку ніякого», – зітхає отець Сава.    

Чим можна допомогти? 

Отець Сава дав перелік матеріалів, які потрібні для будівництва храму. Будь-яка допомога вітається. 

Храм ПЦУ у Слов’янську просить про допомогу
Храм ПЦУ у Слов’янську просить про допомогу
Храм ПЦУ у Слов’янську просить про допомогу

Реквізити для допомоги будівництва храму ПЦУ 

Храм ПЦУ у Слов’янську просить про допомогу

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі