вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Хочете знати, як ми, які залишились, виживаємо в окупованому Луганську?

Нам пишуть , Авторські статті , Російська агресія , ООС

Хочете знати, як ми, які залишились, виживаємо в окупованому Луганську?

views160

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Читаю інтернет, дивлюсь на все це… І вирішив сам вам написати. Можливо комусь буде цікавим дізнатись про квітуче життя сьогодні у тимчасово окупованому Луганську. Таке, як воно є, без прикрас чи нагнітання.

Але відразу скажу деяким людям, що не потрібно звинувачувати тих, хто не поїхав з міста а залишився. Багато було обставин. І не завжди можна зрозуміти людей. Найстрашніше було якось вижити у 2014 без світла, води, грошей під тривалими вибухами у місті. Але то було п’ять років тому.

А що змінилось? Що сьогодні у Луганську? Як самостійна народна республіка?

Мініекскурс по місту…

Маршрутики, автівки, крамниці, лікарні, школи…Нічого туристу в очі може і не потрапити. А ще дуже багато зруйнованого у 2014 і досі стоїть зруйнованим. З кожним днем все менш залишається Українського.

Постійні заяви Пасечника… «Ніколи «лнр» не повернеться у склад України. Тільки інтеграція до росії».

Російського вже наїлись. Саме так – наїлись. Шлунки не витримують і з кожним днем у лікарні більше звертається саме з проблемами шлункових захворювань.

Воронежский напівкопчений ковбасний сир майже не купують, хоча він – 110 руб. (у луганді все у росрублях ) контрабандний Український – 270 руб змітають одразу.

Українську ковбасу купують, росковбаса лежить.

Ні, не шикують. По троху. Бо на зарплатню не дуже пошикуєш. 4500 більшість отримує.

500 одразу на місяць на проїзд. Добре, коли без пересадки. Потім комуналка: з першого вересня вода подорожчала.

На харчі і так ціни повзуть у верх. Свинячи ребра-220, м’ясо з кісточкою від 260рб, яловичина від 300рб.

До чаю цукерочки, саме цукерки, а не пародія на них, від 400 руб. Українські- від 460… Макарони від 34 руб.- 400 г…

А ще потрібна і зубна паста, і пральний порошок, і, як не дивно, – шкарпетки або хоч якісь трусенята. Одяг, взуття, то окрема тема.

Після роботи швидше потрапляти до дому, бо після 19 години дуже довго чекати маршрутку. А після 20:00, можна взагалі не дочекатись. А колись і трамваї ходили, вже забули як виглядають. Тільки один тролеймаршрут залишився, чекайте, якщо є бажання зберегти у кишені 2 руб., а їхати не менш як у двічі довше.

Тож потрапивши у гості не затримуйтесь і краще повернутись до 23-00. Коменданська година. За порушення потрапите на підвал комендатури. Гарантія, що вийдете без жодної ссадини… дорівнюється нулю.

Якщо звикли спілкуватись Українською – краще забути. В одязі не використовувати, хоч малий натяк на Українське. Ні у якому разі не промовити, хоч мале невдоволення існуючим становищем у місті. А не дай Боже…що ви прихільник України і промовите, що при Україні тут краще було – кримінальна стаття – забезпечена. Навить ви робите або прибиральником, або двірником, або робітником по ремонту у держустановах, гор.рай виконком, податкова, або якісь інші ви не маєте право відвідувати Українську територію. І не тільки Ви, а і уся Ваша родина.

Нічого з Україною не повинно бути. Миттєво за гратами життя піде далі.

Ліки. Ще одна тема. Більшість запитують -Укрвиробника. А їх немає. Пропонують російське, або імпортний аналог. Від росліків відмовляються, а імпортні в залежності від вартості. Аптеки- дивна річ. Мешканці вже відчули. Якщо аптека пропонує знижку на 3-5% , то краще взагалі не заходити. Ви отримаєте дорожче ніж у тій, де немає знижки. Перевірив сам. Одне і теж, одного виробника у звичайних запитував ..від 53 до 67рб.

Аптека з знижкою- 113рб. І ще почув: Беріть, бо остання залишилась….

Тому не дивно, чому у Станицю пруть з пустими валізами, а з Станиці з повними. Там і харч і ліки і все що завгодно.

Молодь трохи походить ввечері і до дому. Йти нема куди. Вечірні харчевні працюють, аж до 22-00. Тільки ціни не для більшості.

Та і то тільки у центрі. Люди, як зомбі. Вже не скажеш, що місто-студентів. СільхозУнівер знов зробив об”яву про додатковий набір студентів…а при Укрвладі туди був скажений конкурс, як і до інших теж…

Є у людині Щастя? Можливо і є. Тільки не у луганді…

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі