субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Хочеш отримати пенсію? Доведи, що працював, або докупи стаж за подвійною ставкою – Ковпашко

Економіка , Новини

Хочеш отримати пенсію? Доведи, що працював, або докупи стаж за подвійною ставкою – Ковпашко

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Пенсійна реформа, запроваджена новим урядом, говорить про те, що пенсії в Україні будуть отримувати, але далеко не всі. Так званої «соціальної допомоги» більше не буде.

«Якщо людина претендує на пенсію, вона повинна довести, що дійсно працювала», – заявила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

За її словами, до 2004 року була передбачена так звана «соціальна допомога» для людей, у яких немає необхідного стажу роботи. Однак тепер її не буде. Тому, якщо при необхідних 26 роках роботи у людини буде 25,5 років, то в призначенні пенсії їй відмовлять.

«Чи запропонують попрацювати ще півроку, тоді буде страховий стаж 26 років. Бракує року – запропонують допрацювати ще рік. І тоді людина вийде на пенсію в 2020 році у віці 61 рік. Другий варіант – дочекатися, коли виповнитися 63 роки, тоді буде призначено пенсію за віком.  Третій варіант – докупити пенсійний стаж шляхом укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування», – зазначила вона.

Крім того, вона додала, що обов’язковий стаж буде збільшуватися щороку. І має становити 35 років на момент виходу на пенсію у 2028 році.

«26 років – це стаж, який потрібен для виходу на пенсію тільки в цьому році. З 2017 року трудовий стаж, необхідний для виходу на пенсію в 60 років, з кожним роком збільшується на один рік, і в 2028 році складе 35 років», – підкреслила Ковпашко.

Новий уряд пропонує докупити стаж тим, хто цього потребує, але тут важливо зауважити, що 1 рік стажу коштує… дорожче мінімальної пенсії.

На питання журналіста про те, який взагалі сенс в такому нововведенні держави, заступник голови правління Пенсійного фонду України відповіла: «показати людям, що працювати офіційно вигідніше».

«Показати людині, яка пов’язує своє майбутнє з пенсійними виплатами від держави, що вигідніше працювати офіційно, напрацьовувати трудовий стаж. Платити 22% від зарплати, а не платити потім подвійну ставку», – заявила вона.

При цьому не пояснила що робити тим, хто погоджується працювати без оформлення через те, що офіційних робочих місць мало, фрілансерам не надали належних умов для офіційного працевлаштування, а без запису у трудову книжку людина зараз може хоч якось заробляти собі на життя.

Нагадаємо. За проектом Державного бюджету на 2020 рік, зростання пенсій зменшиться вдвічі.  Якщо до кінця поточного року пенсії мають зрости на 12-17%, то в 2020 році в Україні заплановано зростання виплат лише на 8% (з 1 638 гривень до 1 769 гривень).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі