понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Хакери з Росії та Ірану атакували британські дослідницькі інституції, які ведуть боротьбу з коронавірусом

Політика

Хакери з Росії та Ірану атакували британські дослідницькі інституції, які ведуть боротьбу з коронавірусом

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Британський національний центр кібернетичної безпеки (NCSC) повідомив про хвилю нападів російських хакерів на низку університетів Сполученого Королівства, що ведуть роботу над виробленням вакцини та устаткування у боротьбі проти коронавірусу.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на британські ЗМІ.  

Британський національний центр кібернетичної безпеки заявив, що університети Сполученого Королівства разом із дослідницькими центрами стають ціллю цілої хвилі нападів хакерів із «ворожих держав». В першу чергу серед них згадується Росія.

NCSC заявляє, що метою нападів є заволодіння інформацією, яка стосується досліджень на шляху вироблення вакцини проти коронавірусу.

В заяві NCSC наголошується, що підтримувані державою хакери концентрують увагу на дослідницькій діяльності у напрямку вироблення вакцини проти коронавірусу, повідомляє британський «The Guardian»

Також наголошується, що кіберзлочинці діють під патронатом урядів Росії, Китаю та Ірану і  намагаються за будь-яку ціну здобути надзвичайно цінну інформацію, що стосується протидії Covid-19. Вони спрямовують свою ворожу діяльність проти британських університетів та центрів дослідження і розробки нових препаратів дедалі активніше.

«Виглядає на те, що Росія знов цим займається. Цього разу кібернапади спрямовуються на викрадення досліджень, пов’язаних із коронавірусом. Іран та Китай також підозрюють в участі у цій діяльності. Буквально нещодавно чеські шпиталі зазнали кібернападів, які пов’язують із російськими хакерами», – йдеться в твіті.

В іншому британському виданні «Daily Mail» вказано, що досі жодна зі спроб здійснити напад на британські установи, які ведуть роботу над виробленням засобів захисту від поширення коронавірусу, не була успішною.

«Іран і Росія здійснили акти кібернетичного шпигунства проти університетів Сполученого Королівства, які працюють над виробленням вакцини проти коронавірусу, а також над обладнанням для тестування населення. Ціллю нападів також стали лікарі, які вивчають вірус. Досі жоден з цих нападів не мав успіху», – йдеться в твітті.

У часописі «Express» посилаються на джерела у колах британських служб безпеки і наводять слова фахівця, який вважає, що у випадку кібернападів на британські університети та дослідницькі лабораторії йдеться про спроби викрадення інтелектуальної власності. Таким чином зникає межа між державою, яка все це замовляє, і серйозними злочинами, а керуючі цими процесами нападів уряди є співучасниками цих злочинів.

«Глобальне розпорошення уваги, пов’язане з Covid-19, створює ідеальну “димову завісу” для здійснення кібернападів. Надто, коли ціна антивірусної вакцини є величезною. Британія не мусить зволікати щодо відповіді на подібну ворожу діяльність», – заявив голова Оборонного комітету британського парламенту Тобаяс Елвуд.

«The Guardian» посилається на слова голови відділу кібернетичних досліджень Королівського інституту об’єднаних служб, колишнього оглядача з питань кібернетичної безпеки Національного бюро боротьби зі злочинністю Джеймса Саллівена, який заявив про те, що пандемія призводить до збільшення зловмисної кібернетичної діяльності вороже налаштованих держав, зокрема у зв’язку з виробленням вакцини від коронавірусу. Він наголосив, що британські фахівці з кібернетичної безпеки працюють цілодобово з метою допомогти тим, хто стає ціллю подібних нападів.