середа, 07 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Хакери розвідки РФ атакували 3О експертів з різних країн, – Bellingcat

За кордоном , Новини

Хакери розвідки РФ атакували 3О експертів з різних країн, – Bellingcat

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Незалежний медіапроєкт Bellingcat повідомив про атаку на тридцятьох європейських громадян.

Постраждалих об’єднує те, що всі вони є експертами з питань, пов’язаних з Росією. Вони стали жертвою фішингатаки. Метою зловмисників було викрадення особистої інформації. Про це повідомляє чеське інтернетвидання iRozhlas.

Від атаки постраждали два аналітики Bellingcat, журналіст ВВС, троє репортерів британської The Guardian та троє незалежних російських кореспондентів, які займаються журналістськими розслідуваннями.

Кореспондент The Guardian Люк Гардінг вважає, що атака здійснена безпосередньо російською розвідкою. Цю інформацію підтвердив і ProtonMail — сервіс зашифрованої електронної пошти, уразливості якої й були використані для хакерської атаки на особисті дані.

Жертвами нападу стали не лише окремі особи, а й аналітичні центри, які розглядають російські питання. Постраждали Free Russia Foundation та чеський аналітичний центр Evropské hodnoty.

Від нападу найбільше постраждали громадяни Чеської Республіки — загалом восьмеро потерпілих. Це журналісти, люди з неприбуткових організацій та дослідники.

Аналіз Bellingcat показав, що, по-перше, атака планувалась заздалегідь, більш ніж за рік і, по-друге, її, ймовірно, було скоєно державою, а не незалежною групою хакерів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі