четвер, 08 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Керівник ДМС заявив, що подвійне громадянство допоможе наповнити країну людьми. Та чи не росіянами?

Новини , Право

Керівник ДМС заявив, що подвійне громадянство допоможе наповнити країну людьми. Та чи не росіянами?

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Узаконення подвійного громадянства – це програма, яка дозволить наповнити країну людьми.

Ось такою своєрідною «програмою імміграції» назвав її Максим Соколюк, керівник ДМС України, відповідаючи на питання «Європейської правди».

Першим кроком до цього став законопроєкт № 2590, поданий президентом до Верховної ради. Порядок передбачає, що цей проєкт буде обговорюватись та може змінюватись, тож не треба виключати, що до парламенту надійдуть альтернативні проєкти. Але вектор змін вже зрозумілий: для розбудови країни необхідні люди, і інститут подвійного громадянства допоможе їх повернути.

Керівник Державної міграційної служби пояснив деякі аспекти законопроєкту. За його словами, ми не відмовимось від конституційної норми про єдине громадянство. Як і зараз, вона означатиме, що Україна сприймає своїх громадян виключно як громадян лише України, не звертаючи уваги на паспорт іншої держави.

Зміниться інше.

Україна не вимагатиме відмови від іншого громадянства для отримання українського паспорту.

Законопроєкт вводить таке поняття, як «країни міграційного ризику», щодо яких будуть встановлені певні обмеження. Саме до цього кола належить Російська Федерація як держава-агресор.

За словами Соколюка, ця програма допоможе повернути населення, бо ми втрачаємо багато людей, зокрема економічних мігрантів. Необхідно запропонувати їм повернення в Україну, і це має бути не просто гасло. Необхідна економічна програма, яка б заохочувала їх до такого повернення.

Але з огляду на те, що президент Зеленський вирішив спростити процедуру отримання українських паспортів саме російським громадянам, такий законопроєкт становиться вкрай небезпечним для держави.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі