середа, 06 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
КДБ Білорусі звинуватив українських дипломатів у шпигунстві

Наталя


За кордоном , Російська агресія , Події , інформаційна війна

КДБ Білорусі звинуватив українських дипломатів у шпигунстві

views91

22.03.2022

Подiлитися у соц.мережах

Комітет державної безпеки РБ назвав 8 із 19 дипломатів українського посольства кадровими співробітниками спецслужб України.

Про це повідомляє підконтрольне лукашенківському режиму ЗМІ "Белта", заступник начальника слідчого управління КДБ Білорусі Костянтин Бичек.

"У діях окремих українських дипломатів містяться ознаки злочину, передбаченого ст. 358 КК Білорусі. Шпигунство.

У посольстві працюють 19 дипломатів, 8 з них є кадровими співробітниками національних спецслужб.

Це радник Юрій Пасік, перший секретар Сергій Винник, перший секретар Віталій Онофрійчук, перший секретар Роман Степанов, консул, перший секретар Ілля Звенигородський, військовий аташе Олександр Болюта, помічник військового аташе Сергій Кацуба, офіційний представник ДПС України при посольстві Дмитро Шмельов", - йдеться у повідомленні.

У КДБ Білорусі заявили, що співробітники українського посольства здійснювали "агентурну розвідку" та намагалися сформувати мережу інформаторів з числа громадян Білорусі, а також особисто "збирали розвідувальну інформацію, зокрема щодо білоруських військових об'єктів".

Відповідно до ст. 31 Віденської конвенції про дипломатичні зносини дипломати користуються імунітетом від кримінальної юрисдикції держави перебування.

У КДБ Білорусі також заявили, що "вжили вичерпних заходів щодо сковування розвідувальної діяльності противника та ліквідації резидентури, що діяла під дипломатичним прикриттям".