четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Канал для ОРДЛО та КРИМУ не зможе розпочати роботу 1 березня – ліцензії немає

Новини

Канал для ОРДЛО та КРИМУ не зможе розпочати роботу 1 березня – ліцензії немає

views103

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Член Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що канал для окупованих територій не зможе розпочати роботу 1 березня. За його словами, для цього не підготовлені документи, а отримання ліцензії та дозволу на тимчасове мовлення на окуповані території може зайняти кілька тижнів.

Про це Костинський сказав у коментарі «Детектору медіа».  

Він повідомив, що Нацрада взагалі поки ще знає, яким буде канал, і чекає інформації від Міністерства культури, молоді та спорту, яке збирається його створювати. І наголосив, що у будь-якому разі це займе деякий час, тому за дозволом ніхто не звертався, а без опрацьованих документів не може бути ніякого мовлення. При цьому зазначив, що на розгляд і видачу ліцензії потрібен час.

«У Нацраді ми поки що нічого не знаємо про те, яким буде новий телеканал. Восени у нас була комунікація, що Міністерство культури, молоді та спорту збирається створити такий телеканал – наразі ми чекаємо. Для того, щоб цей телеканал почав мовити, він має отримати ліцензію Національної ради і дозволи на тимчасове мовлення. Поки що UATV за отриманням дозвільних документів не звертався. Навіть якщо фактично він почне працювати, все одно ми потребуватимо декілька тижнів на опрацювання документів і на те, щоб видати ці дозволи. Без цих документів він фактично мовити не зможе», – зазначив Сергій Костинський.

Член Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення повідомив, що вздовж лінії розмежування на Донбасі зараз встановлюються потужні цифрові передавачі, на яких і буде мовити новий канал для тимчасово окупованих територій.

При цьому додав, що необхідна телекомунікаційна інфраструктура практично побудована, тому що працювати над питанням мовлення на окуповані території почали не зараз, а ще у 2015 році.

«Що стосується практичної сторони мовлення, то міжвідомча Комісія, яку раніше очолювало Міністерство інформаційної політики, і до складу якої входять Нацрада, Концерн РРТ і Український державний реєстр радіочастот, починаючи з 2015 року, практично побудувала всю необхідну телекомунікаційну інфраструктуру, яка дозволить телеканалу мовити на тимчасово окуповані території в ефірі», – сказав він.

Також Костинський розповів про останній на даний час проєкт, відповідно до якого було отримано 11 потужних цифрових передавачів від USAID, що об’єднаються з встановленими раніше.

«Наразі завершується встановлення цього обладнання вздовж лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях силами Концерна РРТ. В результаті ми отримаємо потужний прототип державної цифрової мережі. Новий телеканал буде мовити, зокрема, на цих передавачах, а також на обладнанні, яке було встановлене Комісією раніше», – додав він.

Крім того, за його словами, передбачається «цифрове ефірне наземне мовлення та аналогове ефірне наземне мовлення в напрямку тимчасово окупованих територій. Ми плануємо потужно закрити лінію розмежування та межу з Кримом, а також забезпечити поширення нашого сигналу на непідконтрольних територіях».

Вказав Костинський і міста, з яких буде транслюватися сигнал нового телеканалу на тимчасово окуповані території: Волноваха, Гірник, Бахмутівка, Чаплинка, Чонгар та Комишуваха. Також в Комишувасі планується зведення останньої 150-метрової вежі у серпні 2020 року.

Лінія розмежування та підконтрольні українській владі території зможуть отримувати сигнал з Краматорська, Старобільська та Широкого.

Водночас він наголошує на проблемі з мовленням на територію окупованого Криму. За словами Костинського, потрібно крім вже встановлених американських передавачів ще 2 цифрові передавачі, які мають бути встановлені у Чонгарі та Чаплинці.

«Американські передавачі сьогодні забезпечують мовлення українських телеканалів перш за все для півдня Херсонської області та частини північних районів Криму. Для того, щоб новий телеканал якісно зайшов у кримський інформаційний простір, Концерн РРТ повинен придбати ще 2 цифрові передавачі. Вони мають бути встановленні, за нашим планом, в Чаплинці та Чонгарі. Чим раніше КРРТ це зробить, тим раніше новий український телеканал побачать у Криму», – додав член Нацради.

Нагадаємо. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський раніше заявив, що новий канал для окупованих територій розпочне мовлення 1 березня 2020 року.

За інформацією джерел ДМ, канал матиме назву «Дім»/«Дом». Кажуть, що назву нового каналу затверджував президент Зеленський, а презентацію каналу проведуть у понеділок, 2 березня.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі