субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Канадський парламентар вніс на розгляд Палати громад законопроєкт «Місяць української спадщини»

Мартирос Григорян


За кордоном

Канадський парламентар вніс на розгляд Палати громад законопроєкт «Місяць української спадщини»

views641

18.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

Представляючи свій законопроєкт, канадський парламентар, керівник групи дружби з Україною в Парламенті Канади Іван Бейкер наголосив на тому, що сьогодні в Канаді проживає понад 1,3 мільйона українських канадців. А місяць української спадщини дав би особливу можливість відзначити розвиток української громади в Канаді та її роль в економічному, культурному, соціальному та політичному житті країни. 

За словами канадського українця, законопроєкт передбачає проведення щороку по всій Канаді місяця української спадщини у вересні, бо саме 7 вересня 1891 року до країни прибули перші документально засвідчені українці Василь Єлиняк та Іван Пилипів. З того часу багато українців іммігрувало в Канаду, багато хто з них рятувався від гноблення та шукав кращого життя. 

«Канада багато в чому вітала і підтримувала українську канадську громаду. Канада стала першою західною країною, яка визнала незалежність України в 1991 році, Канада визнала, що Голодомор був геноцидом, Канада виступала проти й продовжує виступати проти вторгнення Росії в Україну і продовжує підтримувати Україну в боротьбі за її суверенітет і територіальну цілісність і багато іншого»,— повідомив Бейкер на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні я з гордістю представляю свій власний законопроєкт у Палаті громад, щоб кожен рік призначати місяць української спадщини. І дякую депутату Джеймсу Малоні за вторинний розгляд цього законопроєкту й сподіваюся, що всі члени палати підтримають цей законопроєкт», — підсумував канадський парламентар. 

Варто зазначити, що цього року українська діаспора в Канаді відзначає 130 років. І Канада на федеральному рівні може присвятити місяць українській громаді, й таким чином стане першою країною, де вшановують українську діаспору на такому високому рівні. 

/Довідка/

Іван Бейкер (нар. 8 грудня 1977) — канадський політик українського походження. Член Ліберальної партії, депутат Законодавчої асамблеї Онтаріо, обраний у 2014 р. від провінційного виборчого округу Етобіко-центр. У 2019 р. виграв у цьому ж окрузі на федеральних виборах до Парламенту Канади. 

Коментарi (1)

Дмитро Хомко (5 місяців тому)

Дякую, але я буду боротися