субота, 24 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кабмін заявив, що завдяки падінню долара знизилася інфляція та покращилась економіка

Економіка , Новини

Кабмін заявив, що завдяки падінню долара знизилася інфляція та покращилась економіка

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Уряд та Національний банк України вирішили регулярно зустрічатися для посилення координації монетарної та економічної політик в межах Меморандуму про взаємодію з метою досягнення стійкого економічного зростання та цінової стабільності.

Про це сказано у повідомленні пресслужби Кабінету Міністрів.

Тобто зустрічі у форматі «на каву» на будуть впливати на ухвалення якихось рішень і мають за ціль лише координацію та утворення майданчику для діалогу.

«На каву» запрошені: Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, Голова Національного банку України Яків Смолій, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, міністр фінансів України Оксана Маркарова, члени Правління центробанку, заступники міністрів фінансового та економічного блоку уряду.

«Уряд, як і НБУ, незалежні один від одного, мають однакову мету – стабільна економіка, сильна фінансова система та, як результат, добробут українських громадян», – пояснив зустріч Олексій Гончарук.

На сьогоднішній зустрічі обговорювалась тема зміцнення гривні до долару та ступінь впливу цього фактору на зростання економіки та інфляцію.

Присутні на зустрічі представники НБУ повідомили про позитив в цілому і відзначили негативний вплив в окремому…

«Завдяки зміцненню курсу гривні інфляція знизилася до 5,1% у листопаді та буде у проміжку 5% за підсумками року, тобто ціль з інфляції ми цього року виконали», – заявив Яків Смолій.

Також повідомляється, що «сильна гривня сприяє здешевленню енергоносіїв та зменшенню темпів трудової міграції» і що падіння долару має плюси для компаній-експортерів. Як вказано у повідомленні, дешевшає собівартість експортованої продукції, а укріплення обмінного курсу збільшує конкурентоздатність українських компаній у залученні робочої сили.

Вони не бачать зв’язку між зміцненням гривні та спадом виробництва у металургії, який дуже посилився в останні місяці. Вони пояснюють це падінням цін на метали на світових ринках. При цьому повідомляють, що несприятливі зовнішні цінові умови українські металургійні заводи намагалися максимально корисно використати час та провести заплановані раніше ремонти, що і позначилося на показниках виробництва галузі.

«Учасники зустрічі дійшли згоди, що Україні важливо розвивати експорт товарів з більшою доданою вартістю, оскільки ціни на сировинні товари, до яких належать і метали, є більш залежними від зовнішніх ринків. Це дасть змогу зменшити вразливість української промисловості до світових тенденцій і забезпечити більш стійке економічне зростання», – йдеться у повідомленні.

Цікаво й те, що за результатами таких висновків не було сказано чому укріплення гривні тягне за собою подорожчання товарів та продуктів в Україні.