субота, 24 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кабмін визнав дійсними свідоцтва про народження та смерть, видані в ОРДЛО

Новини , Російська агресія , Право

Кабмін визнав дійсними свідоцтва про народження та смерть, видані в ОРДЛО

views111

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кабінет міністрів України 23 жовтня прийняв постанову, яка регулює процедуру розгляду документів про народження або смерть, виданих на непідконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей.

Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції України.

Постанова була розроблена у зв’язку з прийняттям Закону України від 18 січня 2018 № 2268-VIII «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областей».

Вона визнає діяльність «збройних формувань РФ і окупаційної адміністрації Росії в Донецькій і Луганській областях такими, які суперечать нормам міжнародного права». Будь-який виданий цією адміністрацією акт вважається недійсним, за виключенням документів, що підтверджують факт народження або смерті в ОРДЛО.

Аналізом цих паперів займатиметься спеціально створена комісія, яка буде приймати рішення про визнання кожного окремого документа.

В українському Мін’юсті підкреслюють, що прийняте рішення «не означає визнання окупаційної влади» й було прийнято у зв’язку з необхідністю дотримання положень Конституції України.