п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кабмін працює над виділенням коштів НАН для виготовлення тест-систем – Пристайко

Економіка

Кабмін працює над виділенням коштів НАН для виготовлення тест-систем – Пристайко

views64

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кабінет Міністрів працює над виділенням необхідних коштів на виготовлення вітчизняних тест-систем для діагностики коронавірусу Covid-19.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко після зустрічі з керівництвом Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, інформують у пресслужбі Кабміну.

«Відвідав сьогодні Інститут, де українські вчені розробили високоточну тест-систему для діагностики коронавірусу COVID-19. Система вже пройшла реєстрацію в Україні, виготовлено першу партію з 600 комплектів. Уряд працює над виділенням необхідних коштів на виготовлення потрібної кількості вітчизняних тест-систем», – сказав Пристайко.

Тест-системи для діагностики коронавірусу COVID-19, які були розроблені в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України, дешевше зарубіжних аналогів: собівартість українського тесту становить 250 грн, а ціна закордонних коливається від 370 до 450 грн. При цьому система на основі ПЛР (кількісної полімеразної реакції) вже пройшла реєстрацію, яка підтвердила її точність і специфічність на рівні 99,9%.

За його словами, уряд має намір також фінансувати українську науку, щоб вона змогла в разі потреби швидко адаптуватися з урахуванням вірогідності мутації вірусу.

Пристайко також додав, що НАН України спрямовані 350 тис. грн для оплати роботи зі створення та виробництва українських тест-систем, вони вже надійшли на відповідні рахунки Інституту.

Нагадаємо. Днями НАН України повідомило, що змушене було відправити співробітників Інституту молекулярної біології в неоплачувані відпустки через нестачу фінансування від Кабміну.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі