субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кабмін планує скасувати дозвіл на перетин кордону з РФ за внутрішнім паспортом вже з 1 березня 2020 року

Новини , Право

Кабмін планує скасувати дозвіл на перетин кордону з РФ за внутрішнім паспортом вже з 1 березня 2020 року

views114

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Міністерстві закордонних справ повідомили про те, що Кабмін з 1 березня 2020 року може заборонити перетинати кордон з РФ за внутрішнім паспортом та свідоцтвом про народження українським громадянам.

Про це УНІАН розповів директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

За його словами, в уряді планують скасування можливості перетину громадянами України державного кордону з Росією за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження.

Погорельцев зазначив, що проєктом постанови Кабінету Міністрів передбачається зупинення дій положень угод з Російською Федерацією в період 1997 й 2011 років, підписаних ще до початку російської агресії.

Він пояснив, що даними положеннями визначено список документів, згідно з якими громадянам України надається право перетину кордону з РФ, і в цей перелік документів, зокрема, входять внутрішній паспорт громадянина України й свідоцтво про народження (для дітей до 16 років). 

Також Погорельцев підкреслив, що згідно з законом «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» є чітко визначені документи, котрі надають право громадянам України перетинати кордон, а саме: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний та службовий паспорти України, посвідчення особи моряка, посвідчення члену екіпажу та посвідчення особи на повернення в Україну.

«У разі прийняття урядом постанови з 1 березня 2020 року до громадян України, які перетинають кордон з РФ, будуть застосовуватися положення цього закону в частині паспортних документів, які дають право на виїзд за кордон», ― додав директор Департаменту консульської служби МЗС України.

Погорельцев уточнив, з яких саме причин з’явилась необхідність у внесенні змін до вищевказаних угод:

  1. свідоцтво про народження дитини не підтверджує приналежність до українського громадянства і до того ж не має фотографії його власника, що перешкоджає ідентифікації особи;
  2. у внутрішньому паспорті та свідоцтві про народження немає інформації про особу латиницею, що унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документів під час проходження паспортного контролю;
  3. паспорт громадянина України у формі книжечки має невисокий рівень захисту та може бути використаний зі зміненою фотографією при перетині кордону третьою особою.

Погорельцев пояснив, що прощений режим поїздок українців до Росії, який наразі діє, в умовах збройного конфлікту несе неабияку загрозу національній безпеці України.

До того ж він розповів, яким чином матимуть змогу оформляти закордонні паспорти громадяни України, що знаходяться в РФ.

За його словами, громадяни України, котрі тимчасово перебувають на території Росії мають право звернутися із заявою стосовно оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до консульських установ України в різних містах, в залежності від місця проживання.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі