вівторок, 18 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кабмін затвердив проєкт «Електронна черга перетину кордону»

Cіпратов Роман


Економіка , Суспільство

Кабмін затвердив проєкт «Електронна черга перетину кордону»

views91

15.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Уряд України запроваджує пілотний проєкт «Електронна черга перетину кордону», спрямований на скорочення черг вантажівок на українському кордоні.

Про це повідомляє пресцентр Державної митної служби України.

Як зазначають у відомстві, черги вантажного транспорту в пунктах пропуску створюють незручності як для водіїв, так і для мешканців прикордонних регіонів, а також становлять небезпеку для довкілля та руху транспорту.

«Більше того, такі черги призводять до мільйонних збитків бізнесу, шкодять діловій репутації національних експортерів та перевізників, призводять до втрати ними іноземних контрагентів, порушення виробничого циклу українських підприємств з іноземними інвестиціями», – йдеться у повідомленні.

З метою протидії цьому уряд запроваджує пілотний проєкт «Електронна черга перетину кордону». Комплексний сервіс передбачатиме забезпечення прогнозованого часу перетину кордону за рахунок електронної системи управління чергою, облаштування зон очікування для усунення черги транспорту з автошляхів перед пунктами пропуску, а також формування джерел фінансування інфраструктури перетину кордону.

Внаслідок реалізації проєкту очікується скорочення часу простою вантажівок до кількох годин. Такий комплексний сервіс вже працює у низці країн ЄС, і його ефективність позитивно оцінена Всесвітньою митною організацією.

Наголошується, що проєкт реалізовуватиметься без використання коштів державного бюджету. На розгортання сервісу передбачено 3 місяці. За результатами випробувального терміну до національного законодавства будуть імплементовані відповідні норми, і система управління чергами розпочне своє функціонування.