субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кібердепартамент СБУ ліквідував потужну «армію ботів» з початку 2021 року

Андрій Вишнівський


Технології

Кібердепартамент СБУ ліквідував потужну «армію ботів» з початку 2021 року

views153

28.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

З початку поточного року спеціалістами СБУ блоковано роботу дванадцяти «ботоферм», які складалися із 65 тисяч акаунтів.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України

Зазначається, що через них у соціальних мережах поширювали антивакцинальні, антиукраїнські матеріали та контент, що мав деструктивний характер.

Було здійснено чимало «наступів» на об’єкти критичної інфраструктури. Зокрема локалізовано понад 1200 кіберінцидентів і кібератак. За матеріалами СБУ розпочато 427 проваджень, а 62 злочинці притягнуті до відповідальності.

Блоковано також діяльність транснаціонального угруповання хакерів, які «зламали» чимало компаній на кількох континентах, і злочинна схема оформлення дозвільних документів моряків.

«СБУ активно протидіє поширенню фейків і проросійської пропаганди. Зокрема, за цей період розпочато 36 кримінальних проваджень за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Засуджено 23 особи», – зазначають в СБУ.

Не зупиняються роботи з викриття та припинення діяльності агентурних мереж. Останні діяли в низці областей та виконували завдання спецслужб Росії. 83 особи, причетні до сепаратизму в мережі Інтернет, отримали заборону на в’їзд до України.

«За матеріалами Департаменту кібербезпеки СБУ внесено пропозиції до Ради національної безпеки та оборони щодо запровадження санкцій стосовно 187 фізичних та юридичних осіб. Крім того, за рішенням РНБО було обмежено роботу 500 вебресурсів за поширення деструктивної інформації про порушення конституційного ладу і територіальної цілісності України», – наголошують правоохоронці.

Ще 81 розробнику програм і постачальникам обладнання з РФ заборонено діяльність через шкоду нашій державі.

29 афілійованих компаній та 3 електроні системи, що використовувалися для фінансування тероризму, блоковані на українській території.

Коментарi (0)