субота, 24 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Із законопроекту про «особливий статус» пропонують виключити часові обмеження та положення про НЗФ

Новини , Російська агресія , Політика , Право

Із законопроекту про «особливий статус» пропонують виключити часові обмеження та положення про НЗФ

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

27 листопада на розгляд Верховної Ради подали зміни до чинного закону про особливий статус Донбасу. Документ спрямований на розгляд парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Проросійський народний депутат, кум президента Росії, Віктор Медведчук з фракції «Опозиційна платформа – За життя» пропонує змінити чинний закон і у порівняльній таблиці вказує відмінності.

У преамбулі цього документа прибрані положення про «тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування… в окремих районах Донецької і Луганської областей». Пропонується затвердити положення, що «відповідно до цього Закону визначається особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей».

Положення про тимчасовість («на період дії особливого порядку місцевого самоврядування») пропонується прибрати зі статті 2 чинного закону, тобто закріпити на постійній основі.

У прикінцевих положеннях документа (стаття 10) Медведчук пропонує закріпити так звану «формулу Штайнмаєра».

Також пропонується виключити пункт 4 статті 10 закону, де містяться положення про «виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України» і «дотримання принципів політичного плюралізму та багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі». Тут навіть підсумовувати нічого…

Нагадаємо. У поданому 22 листопада документі йшлося тільки про зміни до статті 1 закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей».

Закон про особливий порядок самоврядування на Донбасі Верховна Рада прийняла у вересні 2014 року терміном на три роки. Ним передбачено, що особливий порядок на окремих територіях буде введений лише після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

У жовтні 2017 парламент продовжив дію закону на рік, а в жовтні 2018 ще на рік. Закінчується строк дії 31 грудня 2019 року.