п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ювілейні українсько-американські навчання «Сі Бриз» обмежаться морською фазою із залученням авіації

Події

Ювілейні українсько-американські навчання «Сі Бриз» обмежаться морською фазою із залученням авіації

views61

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Через пандемією коронавірусу українсько-американські навчання «Сі Бриз» обмежаться лише морською фазою із залученням авіації. Цьогоріч вони є ювілейні – 20 років.

Про це розповів керівник навчань з української сторони капітан 1 рангу Олексій Доскато, повідомляє АрміяInform.  

Він наголосив, що збереження життя і здоров’я військовослужбовців – це найголовніше.

«Від імені командувача ВМС ЗС України ми звернулися до командування 6-го флоту США з пропозицією змінити формат «Сі Бризу» у зв’язку з пандемією коронавірусу. Вони повністю підтримали нашу ініціативу, адже головне — це збереження життя і здоров’я військовослужбовців», – сказав капітан.

Цьогоріч змінилась і кількість учасників – замість 20 їх буде 10. Це також пов’язано з пандемією, як і те, що виключили берегову фазу навчань аби військові України, США та інших партнерів не контактували.

Вказується також, що кораблі країн-партнерів заходитимуть в українські порти виключно за необхідності дозаправлення, а екіпажі не контактуватимуть з цивільними.

Скорочені й терміни навчання – у липні 2020-го триватимуть лише тиждень.

«Сили та засоби, які були визначені для морської компоненти, наразі залишилися без змін. Також нещодавно підтвердила свою участь у морській фазі «Сі Бризу» постійна група кораблів НАТО, яка в цей час буде знаходитись у Чорному морі», – додав Доскато.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі