п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЮНІСЕФ закликав уряд і чиновників України звернути увагу на дітей та пенсіонерів

Економіка

ЮНІСЕФ закликав уряд і чиновників України звернути увагу на дітей та пенсіонерів

views112

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Показники консервативного сценарію Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який базується на макропрогнозі Кабінету Міністрів України, свідчать про те, що в Україні 6 млн осіб можуть опинитись за межею бідності через соціально-економічну кризу, спричинену пандемією COVID-19. Найбільше постраждають саме соціально «захищені» родини з дітьми.

Про це йдеться в офіційному пресрелізі організації ЮНІСЕФ.  

Відповідно до аналітики, рівень бідності зросте з 27% до 44%. Вплив на дітей буде ще більш відчутним: з 33% до 51%. Таким чином, виходить, що скрутне фінансове становище очікує кожну другу родину з дітьми.

«ЮНІСЕФ стурбований, що погіршення економічної ситуації матиме найбільш руйнівний вплив на багатодітні сім’ї, одиноких батьків з дітьми, родини з дітьми до трьох років та одиноких пенсіонерів віком за 65 років», – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з критичним зростанням дитячої бідності та незахищеності родин, ЮНІСЕФ звернувся із закликом до президента, парламенту, уряду та місцевої влади вжити термінових ефективних заходів соціального захисту для пом’якшення наслідків COVID-19.

«Незважаючи на існуючі обмеження державного та місцевих бюджетів, подолання дитячої бідності повинно стати головним пріоритетом, інакше у довгостроковій перспективі неминучі проблеми розвитку для всієї країни.  Йдеться, у тому числі, про збільшення кількості дітей у інтернатних закладах, еміграцію, проблеми зі здоров’ям та економічним становищем родин, а також в цілому перешкоди до розвитку дитини», – йдеться у зверненні.

Крім того, ЮНІСЕФ наголошує на необхідності розробки короткочасної та довготривалої стратегії соціального захисту. Пропонується розглянути можливість тимчасової універсальної виплати всім домогосподарствам з дітьми. Також необхідно розширювати існуючі програми з підтримки сімей, зокрема, збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини.

«Міжнародний досвід підтверджує, що поєднання грошових виплат із локальними механізмами соціальних послуг є найбільш успішною системою соціального захисту», – заявили в організації.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі