п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЮНЕСКО ще рік буде продовжувати слідкувати за ситуацією у Криму

Новини , Російська агресія , Новини окупації

ЮНЕСКО ще рік буде продовжувати слідкувати за ситуацією у Криму

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 16 жовтня, відбулося засідання сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, на якій було вирішено продовжити моніторинг ситуації у тимчасово окупованому Криму. Таку інформацію надав постійний представник України в ЮНЕСКО Олег Шамшур.

«Знову прийнято рішення виконавчої ради ЮНЕСКО з моніторингу ситуації в окупованому Криму. Протягом 2019 року моніторингова група Організації вже здійснила два візити в Україну (в сферах інформації та свободи ЗМІ). У 2020 році ця робота буде продовжена. Дякуємо нашим партнерам за підтримку», – повідомив Шамшур.

Офіційний Twitter-аккаунт місії України в ЮНЕСКО повідомляє, що таке рішення підтримало 17 країн.

«Маємо незмінну підтримку Виконавчою радою комплексного моніторингу проблем, що виникли в Криму в результаті російської окупації. За 11-е рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим # Україна» проголосували 17 країн Виконавчої ради. Моніторинг буде продовжено», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо. Раніше ЮНЕСКО опублікувала нову доповідь генерального директора організації щодо нинішньої ситуації в освітній, науковій, культурній та інформаційній сферах окупованого Криму.

Після того, як Росія захопила кримський півострів, вона прийняла під владу усі об’єкти культурного та історичного значення, які знаходяться на цій території. Українська сторона наполягає на тому, що усі пам’ятки належать українському народу і вимагають, щоб ЮНЕСКО взяли їх під свій захист.

До числа Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вже входить заповідник «Херсонес Таврійський». Також серед кандидатів значаться Ханський палац, що у Бахчисараї, Генуезька фортеця у Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кармен та Чуфут-Кале.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі