понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
IT-фахівцям заборонять займатися зовнішньоекономічною діяльністю: щоб закордон не наймав програмістів і гроші залишалися в Україні

Економіка , Новини

IT-фахівцям заборонять займатися зовнішньоекономічною діяльністю: щоб закордон не наймав програмістів і гроші залишалися в Україні

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Влада хоче заборонити IT-фахівцям займатися зовнішньоекономічною діяльністю. Проте пропонує створити для них окрему групу спрощеного оподаткування.

Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков у ході форуму Level Up Ukraine.

За його словами, представники влади та IT-індустрії вже дійшли згоди щодо прийнятної моделі оподаткування галузі – буде введено п’яту групу платників єдиного податку з меншою ставкою ЄСВ, ніж пропонувалося раніше. Але водночас для цієї групи буде діяти заборона на будь-яку діяльність, яка пов’язана з зовнішньоекономічною діяльністю.

«На даний момент ми дійшли згоди практично з усією індустрією, що комфортний режим, за якого би їм хотілося працювати — п’ята група, запропонована ще влітку. Але на відміну від тієї пропозиції, яка включала два ЄСВ (ЄСВ з двох мінімальних зарплат, — ред.) і військовий збір, і підвищення на 1% на рік (ставка податку на розвиток людського капіталу, яка буде зростати з 1% до 5% протягом п’яти років, — ред.), ми вирішили, що пропозиція, яка нас влаштує, буде — один ЄСВ, таке ж підвищення, але для цієї групи буде заборонена зовнішньоекономічна діяльність», — сказав Борняков.

Щодо заборони на ЗЕД, то вона вводиться для того, щоб «IT-компанії не наймали наших, по суті, програмістів з-за кордону і гроші залишалися там, а щоб вони як раз робили компанії всередині України, брали наших хлопців на п’ятій групі». Борняков говорить, що вже домовились про це з IT-індустрією і залишилось доопрацювати.

«Таким чином ми даємо українській економіці новий бізнес, який сюди зайде або буде розвиватися, а не залишатиме свої прибутки за кордоном, а сюди просто переводити гроші для оплати праці програмістів. Поки ми спільно з IT-індустрією прийшли до такого спільного знаменника і будемо його допрацьовувати», — резюмував заступник міністра цифрової трансформації.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі