субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Історія повторюється: «Справа Василя Стуса» в суді за позовом Медведчука

Суспільство , Події

Історія повторюється: «Справа Василя Стуса» в суді за позовом Медведчука

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні в в Дарницькому суді розпочався судовий процес за заявою Віктора Медведчука, який вимагає заборонити видання та розповсюдження книги «Справа Василя Стуса».

Журналіст Вахтанг Кіпіані, книгу якого хоче через суд заборонити один з лідерів ОПЗЖ, підкреслює, що особиста образа Медведчука на викладену у книзі інформацію про нього не може бути предметом судового розгляду.

Про це Кіпіані розповів «Суспільному» напередодні останнього засідання суду у цій справі, яке проходить сьогодні, 10 липня.  

Судові претензії

Віктор Медведчук був державним адвокатом закатованого радянською владою українського поета та дисидента Василя Стуса зараз позивається до Вахтанга Кіпіані, який написав про це книгу з витягами з документів КДБ СРСР.

Метою поточного позову до Кіпіані є заборона розповсюдження його книги на будь-якій території через присутність у книзі фактів про нього, які мають, на його думку, негативний окрас.

Під час сьогоднішнього вже остаточного засідання суддя має вислухати додаткові аргументи сторін, а після цього або оголосити рішення, або піти до нарадчої кімнати для винесення цього рішення.

«Знати ми про це (яким буде рішення – ред.) не можемо, за відчуттями 50/50. Може бути таке, що суддя відмовить в частині позовних вимог, наприклад 6 зняти, а 3 залишити. Але що це означає? Адже позовна вимога – заборонити розповсюдження книги в будь-який спосіб на будь-якій території», – сказав журналіст.

Адвокати журналіста та видавництва працюють аби не допустити заборони розповсюдження книги. Він нагадав, що якби не пандемія, то її презентації мали б вже пройти в Естонії, Польщі, Фінляндії, Франції та інших державах Європи.

Кіпіані ніколи не спілкувався з Медведчуком, а його помічники періодично відмовляють в отриманні коментаря Медведчука по справі Стуса. Більш того, він підкреслив, що Медведчук «мав 30 років, щоб написати свою версію подій», але не зробив цього. При цьому намагається «закрити рота всім, хто виступає проти нього» за допомогою судових рішень, політик

«У нього великі політичні амбіції, він такий «переможець», як йому здається. Кум самого Путіна. Хоча насправді він є політичним невдахою. Все, що можна програти в своєму політичному минулому, він програв. Він колись захищав Кучму, який зрештою ледь з імпічментом не злетів від справи Гонгадзе. Фактично йому хочеться відчувати володарем світу, а перемог нема», – вважає журналіст.

Більше про це ми писали тут: Василий Стус. Решающая роль Медведчука в его жизни… и смерти

Зміст книги

До книги «Справа Стуса» увійшли документи з шеститомної кримінальної справи проти Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Є факти про життя, ув’язнення та загибель Стуса, які донедавна перебували під грифом «Секретно».

Книга ґрунтується на дослідженні судового процесу над українським поетом. Саме хроніка судового процесу, за словами журналіста, найповніше відображає той «театр абсурду», який відбувався довкола Василя Стуса. Крім того, там розповідається про тих, хто нищив поета і тих, хто ризикуючи власною свободою, захищав його у суді.

Завершують книгу нотатки «З таборового зошита» – останній текст Василя Стуса, який вдалося врятувати з табору.

Що відбувається зараз?

А зараз проходить судове засідання у черговій справі Медведчука проти Стуса…

Нинішнє, вже шосте за рахунком, засідання може бути вирішальним. Сам Медведчук, який хоче заборонити продаж книги Кіпіані, до суду не ходить. Його інтереси представляє адвокат Ігор Кириленко. Вільних слухачів на засіданні немає.

До будівлі Дарницького суду прийшли активісти і проукраїнські люди. Присутні також активісти «Руху опору капітуляції» з гаслом «Медведчук – підарешт!». Загалом там зібралося понад 100 людей. Є там і політики.

«Я і уявити собі не міг, що Стуса знов будуть судити в Україні, хай і посмертно. Але зараз в Дарницькому суді розпочинають судовий процес по заяві Медведчука, який вимагає заборонити видання та розповсюдження книги «Справа Василя Стуса». Нам хочуть заборонити вільно читати книги та знати свою історію. Саме тому я сьогодні тут. Тому, що війна Медведчука проти книги – це війна проти наших прав та свобод. І якщо ми себе не захистимо, то нас ніхто не захистить. Дякую всім, хто приєднався. Приємно здивований великою кількістю небайдужих та рішучих громадян, що прийшли сьогодні під суд», – написав у своєму Телеграм-каналі Борислав Береза.

Історія повторюється: «Справа Василя Стуса» в суді за позовом Медведчука
Історія повторюється: «Справа Василя Стуса» в суді за позовом Медведчука

Нагадаємо. У Краматорську Донецької області на вулиці Василя Стуса з помпою був відкритий офіс приймальні «Опозиційна платформа – за життя». О 3 годині ночі 29 червня невідомі прикрасили стіни офісу червоними плямами та надписами.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі