четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Ірина Сєдова: регіональні ЗМІ мають більше писати про окупацію

Суспільство , Політика

Ірина Сєдова: регіональні ЗМІ мають більше писати про окупацію

views97

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Українські ЗМІ приділяють вкрай мало уваги окупованим територіям або цитують пропагандистські ресурси. Проте саме регіональні сайти відповідальні за світогляд значної частини українців.

Про розповіла експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова в коментарі радіо «Крим.Реаліі».

Вона зазначила, що бачить серйознішу проблему в тому, що деякі регіональні сайти рідко пишуть про Крим в принципі і навела дані моніторингу Кримської правозахисної групи, які були опубліковані в липні 2020 року. Тоді виявилось, що регіональні ЗМІ на материковій частині України або взагалі не пишуть про Крим, або, готуючи публікації по кримській тематиці лише іноді не дотримуються стандарти достовірності і балансу думок. І це відноситься всього до 6,5% вивчених матеріалів.

Вона зазначила, що багато залежить від редакційної політики, проте дуже часто журналісти взагалі не перевіряють інформацію, яку отримали з соціальних мереж, і видають її за факти. Крім того, спостерігається перебільшення та перекручування інформації.

«Ми протягом року вивчали саме локальні медіа – 48 сайтів. Дуже багато залежить від редакційної політики: якщо редактор професійний, то з тисячі новин за рік лише в двох можуть бути незначні порушення стандартів. Журналісти часто не перевіряють інформацію і видати прочитане в соцмережах за доконаний факт. Дуже часто використовують узагальнення і перебільшують: в снігу застрягло три машини, а вони пишуть про якісь лавини і сотні застрягли машин. Деякі беруть новини у російських пропагандистів і безпосередньо цитують їх», – каже вона.

Крім того, багато видань просто не хочуть писати про Крим.

«Є регіональні сайти, які взагалі не пишуть про Крим: наприклад, в Полтаві та Рівному сайти випустили тільки по три новини за цілий рік. Редакції не цікавить ця тема, і я чула від одного редактора: «Ми ж не контролюємо територію – навіщо про неї писати?» Це дуже сумно», – зазначила експерт.

Водночас Сєдова переконана в тому, що саме регіональні сайти відповідальні за світогляд значної частини українців.

«Багато людей не читають загальнонаціональні медіа, заходять тільки на локальні сайти – до них завжди більше довіри, оскільки вони пишуть про насущні побутові проблеми в регіоні. Нам хотілося б, щоб такі ЗМІ звертали більше уваги на серйозні речі на зразок окупації і збройного конфлікту. Це стосується кожного, війна йде у всій країні», – наголосила вона.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі