субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Іпотека під 3%» знов запрацює, але за новими правилами: з’явились деталі відбору ВПО

Економіка , Переселенці

«Іпотека під 3%» знов запрацює, але за новими правилами: з’явились деталі відбору ВПО

views123

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У 2021 році може поновитися житлова програма для переселенців «Іпотека під 3%», однак зі зміненим алгоритмом вибору учасників, яким нададуть пільговий кредит.

Про це розповіла заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.

За її словами, принцип буде таким: всі переселенці подають документи, в базі залишаються ті, хто відповідає критеріям, і вже комп’ютерна програма у випадковому порядку буде вибирати – хто отримає кредит.

В наступному році «Іпотека під 3%» буде реалізовуватися за кошти уряду Німеччини – Німецького банку розвитку KfW. Україна повинна отримати 25,5 млн євро. Зараз допрацьовуються технічні можливості для остаточного підписання документів.

«На наше велике щастя в наступному році почне діяти програма, реалізація якої готувалася кілька років. Технічний момент підготовки зайняв більше часу, ніж ми очікували. Зараз вже все готово і найближчим часом буде підписаний основний договір між Німеччиною і Україною. І після підписання будуть фактичні умови для початку реалізації програми через Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Згідно з цією програмою ВПО зможуть отримати пільговий кредит під 3%», – сказала Голованчук.

Як тільки почнеться реалізація програми, буде створена база переселенців, які бажають брати в ній участь.

«Зараз в Україні офіційно зареєстровано близько 1,5 млн ВПО. З них на підконтрольній уряду території проживає близько 700-800 тис. осіб. І завдяки цій базі ми зможемо більш точно оцінити потребу ВПО у житлі і кількість людей, які зможуть претендувати на пільгові умови в рамках цього кредиту», – зазначила заступниця міністра.

Голованчук повідомила, що зі стартом програми «Держмолодьжітло» відкриє базу, в яку переселенці подадуть заявки і пакет документів. Буде проведена перевірка документів, в базі залишаться ті переселенці, які відповідають критеріям житлової програми. Вони всі будуть рівні в шансі отримати кредит.

Учасники, які отримають пільговий кредит, будуть вибиратися випадковим способом.

«Буде реалізовуватися підхід, який я б не хотіла називати «лотереєю». Але суть в тому, що кредит буде надаватися не за принципом черговості, а учасник буде визначатися випадковим чином. При такій формі буде мінімізована можливість стати учасником програми в непрозорий спосіб. І сім’я, яка отримає право на пільговий кредит, буде визначатися прозорим шляхом», – розповіла Голованчук.

Вона акцентувала, що такий спосіб вибору учасників програми – «це і не принцип пріоритетності».

Процедура буде вибирати учасника саме випадковим шляхом. Не буде ніякої пріоритетності черзі, не буде бальної системи. Навпаки, все люди, які потраплять в цю програму, вони будуть визначені за допомогою незалежного алгоритму, який їх вибере. Такий підхід використовують у всіх європейських країнах, коли мова йде про пільгові кредити. Щоб якимось чином убезпечити і учасників цих пільгових програм, і донорів, які надають кошти на їх реалізацію», – пояснила чиновниця

Наразі чітких правил програми «Іпотека під 3%» на 2021 рік у публічному доступі немає. Вони будуть опубліковані, коли безпосередньо стартує програма.

«Просто зараз ще закінчується технічний процес підготовки документів для підписання. А після підписання почнеться повна інформаційна кампанія, в ході якої будуть роз’яснені всі правила і умови», – сказала Голованчук.

Програма «Іпотека під 3%» почала працювати в Україні в грудні 2019 року. І в «Держмолодьжітло» вже сформувалася черга її учасників. Голованчук запевнила, що всі колишні учасники при їх згоді будуть автоматично перенесені в нову базу.

Якщо «Іпотека під 3%» все-таки запрацює, то, за прогнозами Мінреінтеграції, в наступному році квартири по ній зможуть отримати близько 700 сімей ВПО (близько 2000 осіб).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі