субота, 01 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Інвестори назвали українські суди гіршими за корупцію

Економіка , Політика , Право

Інвестори назвали українські суди гіршими за корупцію

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вперше за п’ять років недовіра до судів очолила список перешкод для іноземних інвестицій в Україну. Позитивно вплинути на думку інвесторів можуть: перезапуск судової системи, ефективна боротьба з корупцією, призначення на ключові посади реформаторів із високою репутацією. Серед негативних моментів зазначено дефолт з виплат за державними запозиченнями, відхід від демократичних цінностей та зміна геополітичного курсу.

Про це повідомляє ВВС із посиланням на результати опитування, проведеного наприкінці жовтня Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА), інвестиційною компанією Dragon Capital та Центром економічної стратегії.

Зазначається, що до цього дня корупція очолювала список під час попередніх опитувань, але зараз перемістилася на друге місце.

Тож найважливішими і для стратегічних, і для портфельних інвесторів, які вкладають гроші в українські державні цінні папери та акції підприємств, на сьогоднішній день є саме ці дві проблеми: суди і корупція, які фігурують на перших місцях останні п’ять років, а зараз помінялися позиціями.

«Дії, що останнім часом відбуваються в країні, до прикладу, навколо Конституційного суду, точно не додають привабливості нам як країні та можуть викликати питання у міжнародних партнерів, чи дійсно ми як країна є надійним партнером для співпраці. Чесно кажучи, спільноту схвилював цей інцидент. Український бізнес та суспільство дуже чекають на чесні суди, зменшення корупції та політичну і економічну стабільність»,– каже виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

У Центрі економічної стратегії нагадали, що думки іноземних інвесторів щодо недовіри до судової системи збігаються з поглядами пересічних українців.

Крім того, стратегічні інвестори також серед найбільших проблем ведення бізнесу в Україні називають нестабільне та обтяжливе законодавство.

Серед інших проблем, які цього року увійшли до Топ-10 перешкод для інвестицій, бізнесмени називають «репресивні дії правоохоронних органів, складне адміністрування податків, нестабільну валюту, військовий конфлікт із Росією (за п’ять років він посунувся з 3 на 8 місце), обмеження на рух капіталу та валютні операції та масштабну трудову міграцію з України».

Опитування також показало, що 47% стратегічних інвесторів, які вже працюють в Україні, залишаться, а майже третина (27%) кажуть, що скоротять чи зовсім зупинять інвестиції в Україну.

Загалом майже половина з опитаних (48%) вважають, що за останній рік Україна стала менш привабливою для інвесторів. Ще 42% кажуть, що не помітили якихось змін в інвестиційному кліматі.

«Минулого року ми сподівалися на швидкі ринкові реформи, ув’язнення корупціонерів та перезавантаження інститутів влади професіоналами з міцними моральними переконаннями. За останні півроку ці сподівання змінилися на розчарування від незрозумілої кадрової політики, яка впроваджувалася на користь олігархів та корупціонерів», – заявив генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала.

Позитивно вплинути на думку інвесторів можуть: перезапуск судової системи, ефективна боротьба з корупцією, призначення на ключові посади реформаторів з високою репутацією.

Крім того, допомогти може обмеження олігархів, докорінна зміна правоохоронних органів і досягнення угоди з МВФ про відновлення кредитування.

Серед негативних моментів зазначено дефолт з виплат за державними запозиченнями, відхід від демократичних цінностей та зміна геополітичного курсу.