вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Іноземці поки що не можуть купувати землю в Україні: про що ще йдеться у законопроєкті про землю

Новини , Право

Іноземці поки що не можуть купувати землю в Україні: про що ще йдеться у законопроєкті про землю

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У законопроєкті про обіг земель сільгосппризначення №2278-10, який був вже з правками поданий до другого читання, передбачається заборона для іноземців набувати право власності на земельні ділянки. Але вона може бути знята, якщо за умови схвалення продажу землі іноземцям проголосують на референдумі.

Про це йдеться у порівняльній таблиці до другого читання, яку опублікували на сайті Ради 3 січня.

У Земельному кодексі передбачені зміни щодо набуття права власності на землю сільгосппризначення та загальної площі земельних ділянок.

Набувати право власності на землю сільгосппризначення можуть:

 • громадяни України;
 • юридичні особи України, створені та зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади;
 • територіальні громади;
 • держава.

При цьому варто відмітити, що право власності на земельні ділянки можуть набувати також банки і кредитні установи в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Ділянки повинні бути відчужені банками і кредитними установами на торгах протягом 2 років з дня набуття права власності. В свою чергу, юридичні особи, в яких кінцеві бенефіціари чи засновники не є громадянами України, можуть набувати право власності на земельні ділянки за умови схвалення цього на референдумі.

Заборона на право власності щодо земельних ділянок, навіть у випадку схвалення на референдумі, поширюється на:

 • юридичні особи, де учасники або бенефіціари іноземці – на землі державної та комунальної власності, а також на землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить по морю);
 • юридичні особи, де учасники або бенефіціари – громадяни Російської Федерації.
 • особи, які належали або належать до терористичних організацій;
 • юридичні особи, де учасники або бенефіціари – іноземні держави;
 • юридичні особи, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара;
 • юридичні особи, де учасники або бенефіціари зареєстровані в офшорних зонах;
 • фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовані санкції;
 • юридичні особи, які зареєстровані у державах, що включених до списку тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Згідно із законопроєктом, загальна площа земельних ділянок сільгосппризначення у власності громадянина не може перевищувати 10 тисяч гектарів.

У власності юридичної особи (крім банків і кредитних установ) вона не може перевищувати загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати у власності усіх її учасників, але не більше 10 тисяч гектарів.

Набуття права власності не допускається за відплатними договорами у разі відсутності документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких набувається таке право.

Оплата за земельні ділянки може проводитись лише у безготівковій формі.

Нагадаємо. Президент України Володимир Зеленський заявив, що планує зменшити концентрацію сільгоспземель до 10 тисяч гектарів в одні руки, але вже після відкриття ринку землі. При цьому анонсований раніше референдум щодо спірних питань (продаж іноземцям у тому числі – ред.) відбудеться вже після початку дії закону про землю.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі