четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Інноваційний підхід до статусу УБД: кому залишать пільги

Економіка , Новини , Російська агресія , Суспільство , Політика

Інноваційний підхід до статусу УБД: кому залишать пільги

views141

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Україні заплановано реформування системи соціального захисту учасників бойових дій. Що саме змінять, розповіла голова Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

За словами народного депутата, необхідно переглянути список пільговиків, виключивши з нього тих, хто пробув у зоні бойових дій лише декілька днів, іноді навіть не на нулі.

Що стосується справжніх учасників війни, то їх треба ранжувати, змінити підходи до призначення пільг. Наразі ми маємо ситуацію, коли блага розписані на паперах, але не вистачає грошей на те, щоб їх забезпечити. Держава підсилює податковий тиск на платників податків, і це стримує економічний розвиток.

Військові мають отримувати грошове забезпечення для того, щоб не потребувати додаткової допомоги. На сьогодні воно складає майже 30 000 гривень на місяць, тобто біля 1000 гривень на день. Якщо розглядати місячну зарплатню під кутом купівельної спроможності, то це близько 2 000 доларів за кордоном.

Тому, на думку пані Третьякової, слід залишити пільги тільки тим, хто «щось втратив на війні». Бо люди свідомо йдуть на контрактну військову службу, розраховуючи на високе грошове забезпечення – і це їхній вибір.

Країна не має ресурсів для того, щоб просто роздавати стільки грошей. Тим більше, що їх роздають як справжнім, так і липовим ветеранам. Це дозволить змінити бюджет проїдання, який на дві третини складається із соціальних виплат. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі