п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Імпорт російської електроенергії послабить українську позицію на газових перемовинах

Новини , Політика

Імпорт російської електроенергії послабить українську позицію на газових перемовинах

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Постачання електроенергії з Росії з подальшим транспортуванням у Придністров’я негативно вплине на нашу позиції на газових переговорах з Кремлем. Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук (Інститут енергетичних стратегій). 

Наразі ситуація така, що припинення транзиту російського газу через нашу ГТС призвело б до того, що без блакитного палива може залишитись Придністров’я. Але якщо є дозвіл на імпорт електроенергії з Російської Федерації, то у Придністров’ї просто замінять газ на електрику, яку отримають через Україну. Фактично компанія-імпортер здійснюватиме туди реекспорт російської електроенергії.

І якщо зараз Україна може використовувати придністровський фактор на газових переговорах із Кремлем, відновлення імпорту електрики з Росії позбавить нас цього важливого «козиря». Це послаблює наші переговорні позиції. У разі припинення транзиту «Нафтогаз» міг би пропонувати постачання газу з підземних сховищ у Молдову. Але тепер у неї з’явилася можливість отримувати російську електрику, вона може обійтись без газу.

Всі ці обставини нагадують «шари корупційного пирога», за влучним визначенням Корольчука. Він підкреслив, що за цими змінами хтось стоїть, хтось отримує від них вигоду.

Нагадаємо, що йдеться про закон, пролобійований главою енергетичного комітету ВР Андрієм Герусом – «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії». Згідно з правками, було дозволено імпорт електроенергії за двосторонніми договорами. Після цього під виглядом білоруських почалося постачання потужностей з Росії. За першу половину жовтня обсяги імпорту зросли майже вдвічі. Постачання здійснює компанія, пов’язана з Ігорем Коломойським.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі