понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ІМІ про недопуск херсонських ЗМІ до Зеленського: Перешкоджання діяльності журналістів (фото, відео)

Суспільство

ІМІ про недопуск херсонських ЗМІ до Зеленського: Перешкоджання діяльності журналістів (фото, відео)

views80

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Інститут масової інформації заявив, що влада не має права ділити ЗМІ на лояльні та нелояльні. І мова не лише про недопуск херсонських ЗМІ до Зеленського.

Таку заяву зробила очільниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерини Дячук у коментарі виданню «Букви».

Вона підкреслила, що зараз у відношенні до влади, зокрема до президента Зеленського, роблять «теплу ванну» з лояльних до керівництва ЗМІ.

«Оскільки лояльні журналісти, ми всі розуміємо, це ті журналісти, які не будуть об’єктивно висвітлювати усі позиції сторін і будуть робити таку собі «теплу ванну» для влади. В тому числі, це зараз робиться для пана Зеленського», – відзначила Дячук.

І мова не лише про сьогоднішній недопуск навіть місцевих ЗМІ на Херсонщині. Такі обмеження представників ЗМІ останнім часом стали взагалі регулярними під час поїздок Зеленського.

«Ми фіксуємо таку тенденцію, що в регіонах під час робочих поїздок спостерігається така обмеженість певних ЗМІ і це аргументується карантинними обмеженнями, наприклад, такий випадок ми зафіксували на початку червня на Хмельниччині, коли також журналісти скаржились, що їх не допускають висвітлювати робочий візит пана Зеленського. Зараз у нас стався такий інцидент в Херсоні», – наголосила вона.

За її словами, сьогоднішній флешмоб журналістів та ЗМІ з порожніми сторінками є тому підтвердженням і просто виносить цю ситуацію на всеукраїнський рівень.

«І власне, те, що журналісти організували такий флешмоб, коли вони виходять з порожніми сторінками, це показує якраз саморегуляцію медіаспільноти на регіональному рівні і це до себе увагу привертає і виносить цю ситуацію на всеукраїнський рівень, тому що ми бачимо, що цей флешмоб вийшов за межі Херсонської області», – зазначила вона.

Представниця ІМІ також додала, що акредитація не має бути умовою допуску чи не допуску журналіста на заходи, які проводить влада. Є закон, який містить права журналістів та допуски. Тож сьогоднішня ситуація – це і є перешкоджання професійній діяльності журналістів.

«Щодо того, акредитація чи не акредитація, ми знаємо, що є в законі «Про інформацію» стаття 26 і там чітко говориться, що навіть, якщо є та акредитація – вона не має бути умовою допуску чи не допуску журналіста на заходи, які проводить влада. Отже, в цій ситуації, що сталася сьогодні в Херсоні ми можемо вбачати ознаки перешкоджання професійній діяльності журналістів», – пояснила вона.

Крім того, вона додала, що в Інституті масової інформації помітили тенденцію, коли вимоги щодо обмеження журналістів висуває Офіс президента і це пояснюється карантинними обмеженнями.

«Водночас, якщо місцева влада робить списки акредитації, то вона має мати документи, де будуть прописані ті обмеження, на які вони посилаються. Наприклад, постанову Кабміну. […] Така закритість влади у нас спостерігається, і ця тенденція з карантином посилилась. В деяких моментах дуже «добре» використовувати якісь карантинні обмеження для недопуску журналістів, які не подобаються владі», – додала вона.

Нагадаємо. В липні 2019 року під час свого візиту до Миколаєва президент України Володимир Зеленський зажадав, щоб чиновники не обмежували засоби масової інформації в доступі на різні заходи, в тому числі і з його участю.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі