субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Ігри Нескорених-2023»: у Львові відбувся національний відбір на мультиспортивні змагання

Наталя


Суспільство , Спорт

«Ігри Нескорених-2023»: у Львові відбувся національний відбір на мультиспортивні змагання

views159

04.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

У Львові на стадіоні "Скіф" пройшов національний відбір на цьогорічні Міжнародні змагання Invictus Games («Ігри Нескорених»).

Про це повідомляє Суспільне Спорт.

"Здається, що зараз щось скине", – переговорюються військові, дивлячись на дрон, що дзижчить над стадіоном "Скіф" у Львові.

Насправді він працює для зйомки Ігор нескорених, адже місто вперше проводило відбір до цих мультиспортивних змагань серед військовослужбовців і ветеранів, які зазнали поранень.

На Львівщині зібралися 223 учасники, які будуть брати участь у 9 з 10 видів спорту, що будуть представлені на Іграх нескорених-2023 у німецькому Дюссельдорфі: паверліфтингу, легкій атлетиці, веслуванні на тренажерах, стрільбі з лука, велоспорті, настільному тенісі, плаванні, баскетболі на візках та волейболі сидячи.

Упродовж місяця до участі в Іграх нескорених, що мають стати для України четвертими в історії, оберуть 24 представника, які пройдуть підготовку на трьох тренувальних зборах та вирушать у вересні до Дюссельдорфа. Комісія враховуватиме низку критеріїв:

  • ефект у плані реабілітації (40%);
  • ставлення, дисципліна й відповідальність (25%);
  • спортивна етика (25%);
  • спортивний результат (10%).
"Вони є мотиваторами для всіх поранених, які будуть у майбутньому, – розповідає про важливість змагань Олена Яновська, яка цього року стала головною тренеркою збірної України на Іграх нескорених. – Ми дуже хочемо затягнути їх по максимуму, тому що спорт – це основний інструмент їхньої реабілітації: фізичної й психологічної".

За відсутності сторонніх глядачів найбільш значущим елементом цієї спортивної й водночас терапевтичної події стала взаємопідтримка саме між учасниками та їхніми рідними. Попри те, що спортивна складова у відборі має найменшу цінність, це не знизило вболівальницького азарту присутніх: верески й гучні оплески лунали на всіх локаціях, незважаючи на те, з якою швидкістю воїни пересувалися біговими чи плавальними доріжками. З особливим надривом щоразу кричав син одного з учасників, Олександра Пономарьова:

"Давай, до кінця! Перше місце!", а його батько й собі підганяв побратимів: "Оце воно! Спинкою-спинкою працюй!"

Нагадаємо, минулоріч, 28 квітня 2022 року, українська збірна на Invictus Games у місті Гаага (Нідерланди) здобула 16 медалей.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі