
За кордоном , Новини , Політика
Європейський Союз до Пристайка: який план мирного врегулювання на Сході?
70
06.04.2021
На засіданні Ради міністрів Європейського Союзу, куди був запрошений голова Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко, європейська сторона зажадала почути від Києва про поточну ситуацію на Донбасі й бачення мирного врегулювання конфлікту. Про це було заявлено високопоставленим представником ЄС у Брюсселі.
Розмірковуючи про можливе розширення участі ЄС у процесі врегулювання, в тому числі в організації виборів або у спостереження за виведенням іноземних військ з окупованої території, представник Брюсселя сказав:
«Європейський Союз наразі бере участь у цих процесах. Ми допомагаємо СММ ОБСЄ і фінансами, і персоналом. Це є доречним, адже «формула Штайнаєра» ― це тільки-но один пункт врегулювання, окрім нього є ще й інші елементи. Серед яких ― питання щодо контролю України над кордонами й доступ Місії ОБСЄ до них, питання що стосується сталого припинення вогню та розведення військ».
«Коли все це впроваджуватиметься, ми просуватимемось далі з наданням допомоги регіонам на Донбасі», ― підкреслив представник Брюсселя.
Він розповів про те, що європейським міністрам буде вельми цікаво почути думку України та одержати аналіз поточної ситуації щодо врегулювання від країн-учасниць «нормандського формату».
«Після того, як будуть виконані ці заходи нами, європейською стороною, буде зроблено набагато більше ― як в економічній сфері, так і у вимірі моніторингу та спостереження. Проте і зараз ми робимо не мало у цьому сенсі», ― зазначив високопоставлений представник ЄС.
Він повідомив, що на зустрічі з українським колегою у Люксембурзі євроміністри закордонних справ обговорюватимуть велику кількість питань, які пов’язані з впровадженням реформ у державі, розвиток «добрих» домовленостей, котрі були досягнуті на саміті ЄС-Україна у липні цього року.
«Після саміту відбулося чимало важливих візитів, до прикладу, віце-прем’єр України був тут, у Брюсселі, для того, щоб обговорити увесь спектр контактів між нами. В Україні у нас є своя дорадча місія, котра задіяна в реформі сектору цивільної безпеки, і ми очікуємо, що ці питання теж будуть темою для обговорення в Люксембурзі», ― розказав представник Європейського Союзу.
Засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ має відбутися 14 жовтня.