вівторок, 29 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Європейський Союз до Пристайка: який план мирного врегулювання на Сході?

За кордоном , Новини , Політика

Європейський Союз до Пристайка: який план мирного врегулювання на Сході?

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На засіданні Ради міністрів Європейського Союзу, куди був запрошений голова Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко, європейська сторона зажадала почути від Києва про поточну ситуацію на Донбасі й бачення мирного врегулювання конфлікту. Про це було заявлено високопоставленим представником ЄС у Брюсселі.

Розмірковуючи про можливе розширення участі ЄС у процесі врегулювання, в тому числі в організації виборів або у спостереження за виведенням іноземних військ з окупованої території, представник Брюсселя сказав:

«Європейський Союз наразі бере участь у цих процесах. Ми допомагаємо СММ ОБСЄ і фінансами, і персоналом. Це є доречним, адже «формула Штайнаєра» ― це тільки-но один пункт врегулювання, окрім нього є ще й інші елементи. Серед яких ― питання щодо контролю України над кордонами й доступ Місії ОБСЄ до них, питання що стосується сталого припинення вогню та розведення військ».

«Коли все це впроваджуватиметься, ми просуватимемось далі з наданням допомоги регіонам на Донбасі», ― підкреслив представник Брюсселя.

Він розповів про те, що європейським міністрам буде вельми цікаво почути думку України та одержати аналіз поточної ситуації щодо врегулювання від країн-учасниць «нормандського формату».

«Після того, як будуть виконані ці заходи нами, європейською стороною, буде зроблено набагато більше ― як в економічній сфері, так і у вимірі моніторингу та спостереження. Проте і зараз ми робимо не мало у цьому сенсі», ― зазначив високопоставлений представник ЄС. 

Він повідомив, що на зустрічі з українським колегою у Люксембурзі євроміністри закордонних справ обговорюватимуть велику кількість питань, які пов’язані з впровадженням реформ у державі, розвиток «добрих» домовленостей, котрі були досягнуті на саміті ЄС-Україна у липні цього року.

«Після саміту відбулося чимало важливих візитів, до прикладу, віце-прем’єр України був тут, у Брюсселі, для того, щоб обговорити увесь спектр контактів між нами. В Україні у нас є своя дорадча місія, котра задіяна в реформі сектору цивільної безпеки, і ми очікуємо, що ці питання теж будуть темою для обговорення в Люксембурзі», ― розказав представник Європейського Союзу.

Засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ має відбутися 14 жовтня.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі