неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Євродепутатка вщент розкритикувала український парламент

За кордоном , Новини , Політика

Євродепутатка вщент розкритикувала український парламент

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Європарламент уважно спостерігатиме за демократичними процесами в Україні і, якщо буде потрібно допомагатиме порадою. Проте не вчитиме Україну демократії.

Про це розповів у четвер в Брюсселі під час прес-конференції Президент Групи Європарламенту в Комітеті асоціації ЄС Україна Вітольд Ващиковський.

«Внутрішні реформи ― це ваша суверенна справа, суверенне рішення. Я не маю наміру втручатися у ваш демократичний процес. Ми спостерігатимемо за ним та при необхідності можемо проконсультувати в деяких питаннях. Проте ми не збираємось навчати вас демократичним основам», ― наголосив Ващиковський.

Зовсім іншу точку зору висловила перший віцепрезидент Делегації ЄП та німецький депутат Віола фон Крамон-Таубадель (Viola Von Cramon-Taubadel), котра, як вона каже, нещодавно повернулась з України й добре орієнтується у внутрішній ситуації країни.

«На мою думку, зараз вирішальний момент для України. В наших інтересах, аби новообраний президент не чинив тиск на парламентарів та не скасовував вагомих структурних основ політичної демократії. Перші тижні президентства показали, що Зеленський прагне прискорити реформування й бути ефективним. Проте без відповідної парламентської процедури це небезпечно. Ваші парламентарі за одну ніч можуть проголосувати за 66 законопроектів і навіть не мають уявлення за що голосують. Вони не поінформовані, вони як маріонетки», ― заявляє європолітик.

Вона називає таку ситуацію «недопустимою та небезпечною».

«Ми не зацікавлені в тому, аби революція, котра відбулася біля виборчих урн, закінчилася цілковитим знищенням парламентської системи. Ми радимо бути терплячими. Необхідно проводити слухання, працювати таким чином, як повинен працювати парламент. Також потрібно гарантувати відповідні права опозиції, дотримуватись демократичних методів роботи, як це повсякчас пропонується Венеціанською Комісією», ― сказала Віола фон Крамон-Таубадель.

Вона наголосила, що планує підтримувати конструктивний діалог з колегами у Верховній Раді та продовжувати успішну співпрацю.

«Дуже важливо підтримати наших колег в боротьбі за власні права. Наразі я бачу велике непорозуміння з Офісом Президента. Я пропоную направити відкритого листа нашим колегам. Ми маємо показати українським політикам, передусім тим, хто підтримує Зеленського, що нам не підходить «така практика». Це небезпечно загалом для України», ― розповідає німецький депутат.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі