понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЄСПЛ прийняв  рішення на користь України у позові про виплату пенсій в ОРДЛО

Економіка

ЄСПЛ прийняв рішення на користь України у позові про виплату пенсій в ОРДЛО

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Група пенсіонерів з Луганська, які не змогли добитися поновлення виплат пенсій на окупованій території, поскаржилися на порушення їхнього права на власність і права на справедливий суд. Європейський суд з прав людини у цьому позові ухвалив рішення на користь України.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України – уповноважений з питань ЄСПЛ у Міністерстві юстиції України Іван Ліщина, який представляв уряд у цій справі, передає «Європейська правда».

Рішенням суду було визнано неприйнятною заяву у справі Kandyba and Others v. Ukraine, no. 33137/16.

Так, група пенсіонерів з ОРДЛО раніше звертались до українських адміністративних судів, оскаржуючи постанову Кабміну № 595, за п. 2 якої соціальні виплати на окупованих територіях були призупинені до їхнього повернення під контроль органів державної влади. Заявники вимагали визнання цього положення незаконним і поновлення їм пенсійних платежів.

«Адміністративні суди трьох інстанції частково задовольнили цей позов, визнавши п. 2 нечинним на підставі, що Кабмін вийшов за межі своїх повноважень, приймаючи його. Водночас у вимозі про поновлення платежів суди відмовили, пояснивши це тим, що заявники звернулися до неналежних відповідачів», – йдеться в повідомленні.

Після того, пенсіонери зверталися до багатьох органів із вимогою про поновлення пенсійних платежів на підставі судових рішень. Всюди було відмовлено.

Згодом вказана група з ОРДЛО звернулась до адмінсудів з позовом про незаконну бездіяльність виконавчих органів – і також отримала відмову.

Тож заявники звернулися до ЄСПЛ, скаржачись на порушення ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд) та ст. 1 Першого протоколу (право власності) у зв’язку із невиконанням судового рішення на їхню користь.

ЄСПЛ визнав заяву неприйнятною як таку, що є очевидно необґрунтованою, посилаючись, зокрема, на рішення судів у другій справі, ініційованій заявниками, якими їм було відмовлено у скарзі про незаконну бездіяльність при виконанні рішень. Суд зазначив, що заявники не звернулись із позовами про поновлення платежів до відповідних судів.

«Суд приймає аргумент уряду про те, що держава не могла бути обґрунтовано зобов’язана виконати рішення шляхом дій, які не були чітко зазначені судом (Київським окружним адміністративним судом. – ЄП) при прийнятті рішення, і що заявники могли та мали… звернутись із окремими позовами проти відповідних відповідачів для відстоювання своїх прав. Більше того, з обставин справи не випливає та заявниками не стверджується, що подання таких позовів становило б додатковий тягар для них…», – йдеться у п. 55 рішення суду.

Нагадаємо. У 2018 році ЄСПЛ в одному з перших рішень щодо порушення прав громадян внаслідок конфлікту на Донбасі постановив, що Україна не несе відповідальності за проблеми зі здійсненням судочинства в окремих регіонах Донецької та Луганської областей.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі