Європейський Союз знову застерігає українську владу від змін у структурі Міністерства освіти України. Зміни руйнують проведені раніше реформи.
Про це йдеться у листі Представництва України при ЄС на адресу віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної, який опублікувала колишній державний експерт директорату вищої освіти у МОН України Олена Панич.
«Представництвом отримано критичний сигнал сторони ЄС, зокрема Групи підтримки України в ЄК, щодо очікуваних змін штатної структури центрального апарату Міністерства освіти і науки України. Як зазначається, SGUA відомо, що проєкт змін було погоджено Міністерством фінансів України та буде затверджено наказом МОН незабаром, попри чисельні офіційні сигнали ЄС», – йдеться у листі.
Вказується, що запропоновані зміни загрожують зривом реформ професійно-технічної та вищої освіти. Крім того, вони призведуть до зменшення спроможності міністерства розробляти та реалізовувати освітню політику та міжнародні проєкти, в тому числі спільні з ЄС.
«Наслідками штатних змін можуть стати зниження якості прийняття управлінських рішень, брак прозорих процедур в освіті і науці, відновлення можливостей для недоброчесності та падіння якості освіти в цілому. ЄК також зазначає, що такий розвиток загрожує зривом програми підтримки реформи державної служби, оскільки після реорганізації міністерство ймовірно не відповідатиме її критеріям», – йдеться у листі.
Також зазначається, що міністерство вже зараз має понад 40% вакантних посад експертів та керівників експертних груп та існує реальна загроза подальшого скорочення цих фахівців.
«ЄС вважає, що ситуація з браком коштів на заробітну платню в міністерстві, що є формальною підставою для зміни штату, може бути вирішена Кабінетом міністрів України без незворотних якісних змін структури міністерства. Інші дев’ять міністерств, що також є учасниками програми реформи державного управління, наразі не розглядають питання скорочення штату. Група підтримки спільно з Представництвом ЄС в Україні розглядають можливі шляхи реагування на очікуване незабаром рішення», – зазначається в листі.
У дописі Панич додала, що нова структура МОН передбачає скорочення кількості директоратів – з 6 до 4 (у тому числі об’єднання директоратів вищої та професійної освіти), також заплановане скорочення посад державних експертів з 93 до 50 (майже на 50%). При цьому кількість посад головних спеціалістів (разом із керівниками підрозділів, де вони працюють) планується збільшити з 80 до 111 посад.


Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі