субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЄС виділив допомогу Білорусі у розмірі 53 млн євро

Економіка

ЄС виділив допомогу Білорусі у розмірі 53 млн євро

views61

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Глави держав та урядів країн ЄС погодили виділення на підтримку країни 53 млн євро.

Про це за підсумками відеоконференції на вищому рівні заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.  

Зазначається, що планувалася допомога через Східне партнерство, але вирішили більшу увагу приділити саме людям, які цього потребують.

«Ми були готові надати Білорусі широку підтримку через Східне партнерство. Але зараз найбільш важливо підтримати народ білорусі та перепрограмувати гроші від органів влади на користь громадянського суспільства та вразливих груп. Європейська комісія мобілізує додаткові 53 млн євро для підтримки громадян Білорусі у ці складні часи», – йдеться у повідомленні.

Із зазначеної суми 2 млн євро будуть спрямовані на підтримку жертвам репресій, 1 мільйон євро – на допомогу незалежним медіа та організаціям громадянського суспільства. Ще 50 мільйонів – на боротьбу проти коронавірусу.

Вона також заявила про єдність позицій лідерів країн ЄС у питанні щодо притягненні до відповідальності тих, хто винен у насильстві проти учасників протестів та у фальсифікаціях результатів президентських виборів.

«Збільшуючи підтримку народу Білорусі, ми маємо бути жорсткими до тих, хто сфальшував (результати) виборів та застосував жорстокі репресії проти демонстрантів. Була одноголосна підтримка щодо впровадження Євросоюзом санкцій проти тих, хто є відповідальним за це. Йдеться про цільові санкції проти конкретних персон, без шкоди для населення Білорусі. Єврокомісія готова сприяти тому, щоб санкційний перелік був погоджений якнайшвидше», – наголосила фон дер Ляєн.

Окремо додала, що Євросоюз готовий виступити посередником і «сприяти процесам мирної демократичної передачі влади в Білорусі». І зауважила, що йдеться не стільки про посередництво, скільки про відкриття каналів для внутрішньої комунікації у самій Білорусі, а особливо важливу роль у цьому має відіграти ОБСЄ, членом якої є Білорусь.

«Народ Білорусі потребує змін, і він потребує їх зараз. Ми були вражені мужністю громадян Білорусі, які вже протягом десяти днів, з часу проведення президентських виборів, мирно виходять на вулиці у безпрецедентній кількості. Вони вимагають звільнення всіх незаконно затриманих в’язнів, розслідування щодо тих, хто несе відповідальність за насильство з боку поліції. Люди хочуть свободи слова та зібрань, вони хочуть демократії та проведення нових президентських виборів, оскільки ці президентські вибори не були ані вільними, ані справедливими», – сказала вона.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі