четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЄС офіційно попередив Шкарлета про небезпеку змін у міністерстві освіти і науки

Суспільство , Освіта , Політика

ЄС офіційно попередив Шкарлета про небезпеку змін у міністерстві освіти і науки

views112

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Виконувач обов’язків міністра освіти та науки Сергій Шкарлет отримав офіційне попередження від представництва Євросоюзу в Україні про небезпеку змін у міністерстві, які руйнують проведені раніше реформи.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на дипломатичні джерела.

Видання нагадує, що МОН представив урядові проєкт рішення про зміну структури міністерства, у якому передбачено реорганізацію (ліквідацію) усіх директоратів, утворених кілька років тому в рамках реформи держслужби. Фінансування забезпечував Євросоюз.

Саме МОН було одним з пілотних міністерств, які отримали європейські грантові кошти для проведення такої реформи. Крім того, вони передбачали заповнення новоутворених посад з гідною оплатою на відкритих конкурсах.

Шкарлет вирішив внести зміни, які порушують не лише зобов’язання України у рамках вже проведеної реформи, але й умови надання зарезервованої для України макрофінансової допомоги ЄС.

Це стало причиною того, що проєкт рішення МОН був відхилений урядовими структурами як такий, що суперечить міжнародним зобов’язанням України. Крім того, західні донори дізнались про цю ініціативу.

Представництво Євросоюзу направило Шкарлету минулого тижня лист, у якому нагадало про безповоротну допомогу Україні у сфері освіти та науки. Фінансування лише виконуваних на даний момент програм має загальну вартість понад 200 млн євро.

У ньому підкреслюється, що це фінансування спирається на реформу держслужби, яку підважують дії Шкарлета.

«У зв’язку з цими стратегічними пріоритетами (за якими Україна отримує від ЄС та держав ЄС грантову допомогу. – ЄП), як ви напевно знаєте, ЄС тісно залучений до реформи держуправління, яка лишається наріжним каменем підвищення здатності держслужби досягати результату», – йдеться у листі.

Таким чином, ЄС вважає важливим збереження 6 директоратів МОН із високооплачуваними співробітниками, утворених у рамках фінансованої ЄС реформи.

«Ми закликаємо вас продовжувати належну дію цих структур і посилювати їхню роль у міністерстві… Будь-який відкат досягнутого раніше успіху у реформах безсумнівно викличе нашу занепокоєність та може підірвати нашу співпрацю, яку ми сприймаємо як успішну і прагнемо продовжувати – в тому числі, можливо, через нові програми допомоги у рамках реформи держслужби», – йдеться у листі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі