п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЄС – не благодійна організація, а ми – не ксерокс. Кулеба пояснив що буде робити уряд

Новини , Політика

ЄС – не благодійна організація, а ми – не ксерокс. Кулеба пояснив що буде робити уряд

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна не буде займається сліпим копіюванням норм ЄС. Уряд планує використання розумного алгоритму для впровадження норм Європейського Союзу, який враховує інтереси держави.

Про це заявив віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.

Він наголосив, що у досягненні економічних критеріїв ЄС потрібно враховувати три види норм: вигідні для України, нейтральні та невигідні.

«Уряд чітко поставив перед собою задачу, ціль у програмі діяльності: досягнути відповідності економічним критеріям членства в ЄС. Але треба розуміти одну просту річ: у нас не “ксерокс”, де ми сліпо копіюємо. У нас є розумний алгоритм, де ми ефективно впроваджуємо норми і ділимо їх на три групи: вигідні норми, нейтральні і невигідні», – пояснив Кулеба.

Крім того, він додав, що першочергово будуть впроваджені вигідні норми ЄС, а наприкінці ті, що сьогодні не дуже враховують інтереси держави.

«Це нормальна логіка будь-якої держави, яка керується своїми інтересами», – сказав він.

Кулеба наголошує, що членство в Євросоюзі важливе, але до нього потрібно йти сильними. Щоб і сам ЄС зробити сильнішим.

«ЄС не є благодійною організацією. А інтеграція до ЄС і політика ЄС щодо держав, які намагаються інтегруватися, – все це ґрунтується на чітких інтересах. І саме в збалансуванні цих інтересів, у пошуку компромісів і досягається правильний результат. І безумовно, що інтерес України №1 у цьому напрямі – це членство в ЄС. Але прийти ми туди маємо, чітко захищаючи свої національні інтереси, таким чином, щоб і самим бути сильними, і зробити ЄС сильнішим завдяки нашому членству», – вважає Кулеба.

Віцепрем’єр підкреслив, що євроінтеграцію неможливо поставити під сумнів. Тому що, за даними Кулеби, 64% ​​українців підтримують саме європейський, євроінтеграційний розвиток держави.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі