субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЄС нагадав Росії про доступ МКЧХ до тимчасово окупованих територій

Суспільство , Політика

ЄС нагадав Росії про доступ МКЧХ до тимчасово окупованих територій

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Європейський Союз вчергове закликав Росію проявити конструктивний підхід на переговорах у Тристоронній контактній групі (ТКГ) та надати доступ Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ) до утримуваних осіб на окупованих територіях Донбасу.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ у четвер, 26 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми знову закликаємо Росію продемонструвати конструктивний підхід у ТКГ. Україна вже продемонструвала свою готовність рухатись вперед щодо 4 ділянок розведення та 19 ділянок розмінування. Також необхідно терміново надати МКЧХ доступ до утримуваних осіб у непідконтрольних уряду районах, як це зроблено у районах, контрольованих українським урядом», – зазначається у заяві.

Крім того, в ЄС закликали Росію негайно припинити розпалювання конфлікту на Донбасі шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням, які вона підтримує.

У Євросоюзі висловили стурбування присутністю російської військової техніки та персоналу на непідконтрольних Уряду територіях України. І нагадали, що тривалість економічних санкцій ЄС проти Росії залишається чітко прив’язаною до повної реалізації Мінських домовленостей.

Нагадаємо. Загальні узгоджені висновки Паризького саміту в Нормандському форматі 9 грудня 2019 року передбачають, зокрема, надання міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), повного та безумовного допуску до всіх утримуваних осіб.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі