субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Єрмак заявив про плани залучення переселенців до ТКГ й анонсував поїздку до Берліну

Переселенці , Політика

Єрмак заявив про плани залучення переселенців до ТКГ й анонсував поїздку до Берліну

views104

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На наступній зустрічі тристоронньої контактної групи (Україна, Росія та ОБСЄ) у форматі відеоконференції Україна представить групу представників окремих районів Донецької та Луганської областей, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак на зустрічі з послами країн групи G7 і главою представництва Європейського Союзу в Україні, передає пресслужба ОП.  

Єрмак розповів послам про засідання ТКГ, яке відбулося напередодні за участю оновленого складу української делегації. Він зазначив, що представництво української сторони було значно підвищено – до рівня віце-прем’єр-міністра, заступників міністрів, а також голів комітетів Верховної Ради, що демонструє прагнення України інтенсифікувати та зробити більш ефективною роботу в Мінському процесі.

Варто зазначити, що жодного слова не було сказано про те, що саме під час тієї зустрічі у представників ОРДЛО були російські паспорти, про які говорив віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у коментарі «Новинам Донбасу». Більш того, він продемонстрував їх в ефірі каналу «Новини Донбасу» під час інтерв’ю.

Водночас, Андрій Єрмак заявив, що переселенці, які не мають відношення до бойовиків, повинні представляти ОРДЛО в ТКГ. В Офісі президента наголосили, що переселенці зможуть «представляти Донецьку та Луганську області і покладуть край монополії на представництво цих територій з боку невизнаних квазідержавних утворень».

«Ми готові узгоджувати, як це передбачено мінським пакетом домовленостей, з громадянами України, які не мають відношення до незаконних збройних угруповань, не вбивали наших військових, не мають відношення до невизнаних утворень. На нашу думку, саме такі люди можуть бути представниками Донбасу», – сказав Єрмак.

Він зазначив, що Україна розраховує на підтримку країн G7, ЄС і світу для подальшого активного просування в мінському процесі.

Глава Офісу президента також повідомив, що в найближчі тижні разом з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою поїде в Берлін. Там, за його словами, будуть продовжені консультації про шляхи підвищення ефективності роботи нормандського і мінського переговорних форматів.

Нагадаємо. 5 травня президент Володимир Зеленський затвердив новий склад української делегації у тристоронній контактній групі на переговорах в Мінську.

6 травня в Офісі президента повідомили, що Україна запропонувала новий формат роботи тристоронньої контактної групи по Донбасу. Зокрема, – залучити до роботи ТКГ внутрішньо переміщених осіб.

15 травня віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков розповів про пошук кандидатур з числа переселенців для участі в переговорах у мінській тристоронньої контактній групі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі