п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Єрмак про результати переговорів: «Все свідчить, що процес рухається вперед»

Суспільство , Події , Політика

Єрмак про результати переговорів: «Все свідчить, що процес рухається вперед»

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Він також висловив сподівання, що наступна зустріч радників відбудеться протягом найближчих тижнів. І заявив, що не поділяє позицію Козака про те, що жодних проривів під час перемовин не сталося.

Про це розповів після завершення зустрічі керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак українським журналістам, передає кореспондент Укрінформу.

За його словами, головний результат переговорів – домовленість про продовження режиму «тиші» на Донбасі. На пропозицію української сторони всі чотири радники заявили про безумовне підтримання режиму «тиші» та про виконання заходів, які мають це забезпечити.

«Я вважаю, що це найважливіше, що сьогодні відбулося. І це дає надію, що режим «тиші», який був ініційований Президентом України і тривав протягом останніх 6 тижнів, буде продовжений. Ми дуже на це сподіваємося і будемо робити все, що залежить від України, аби це було так. Ми робимо все, щоб зберегти життя та здоров‘я наших бійців, наших людей», – сказав Єрмак.

Глава Офісу президента зазначив, що сторони не змогли досягнути домовленості про дату проведення наступного саміту «нормандської четвірки». І висловив сподівання, що він все ж таки відбудеться цього року.

«Так, не було досягнуто конкретних домовленостей щодо строків, але… все свідчить, що процес рухається вперед. Я впевнений, що цей саміт відбудеться, хоча, на жаль, не можу назвати сьогодні конкретну дату. Сподіваюся, що він відбудеться до кінця цього року», – сказав Єрмак.

Крім того, він повідомив, що 7-годинні переговори делегації були непростими, але торкнулись практично по всіх пунктах, які стосуються домовленостей лідерів «нормандської четвірки», що були досягнуті під час зустрічі у Нормандському форматі у Парижі: безпекові питання, політичні, доступ Червоного Хреста, звільнення утримуваних осіб.

«Важливо, що після тривалого періоду на берлінській зустрічі були присутні посли ОБСЄ Грау і Чевік. Це дає надію, що зв’язок між «нормандським» і «мінським» форматами буде «дуже міцним, надійним і ефективним», – зазначив Єрмак.

Також він сказав, що сподівається на те, що протягом найближчих тижнів відбудеться наступна зустріч радників відбудеться протягом, а до підготовки долучаться помічники та консультанти.

Єрмак висловив впевненість, після сьогоднішньої зустрічі дуже багато питань почнуть вирішуватися ефективніше та швидше на рівні Мінського процесу.

«Вважаю, що найближчим часом зможемо говорити про конкретні досягнення, конкретні кроки, які справді приведуть до миру на нашій землі, до повернення наших територій. Ми працюємо 24/7», – наголосив Єрмак.

І додав, що не поділяє позицію представника РФ Дмитра Козака, який заявив російським журналістам, що жодних проривів під час перемовин не сталося.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі